Čím nahradit tvaroh

Hledáte zajímavou alternativu, protože kupříkladu nemůžete jíst mléčné výrobky? Zjistěte, čím nahradit tvaroh, aby vaše recepty neobdržely po chuťové ani vizuální stránce žádnou újmu.

Nahrazován mléčných výrobků v jídelníčku není vždy jednoduché. Ale pokud se naučíte několik základních triků, bohatě si s nimi vystačíte a můžete na ně později navazovat i dalšími variantami.

Když nemáte po ruce tvaroh

Jako první se podívejme na variantu, v níž vám jen tvaroh došel a je vám úplně jedno, čím ho nahradíte. V takovém případě vám může pomoci obyčejné žervé – ovšem bez příchuti. Slané lze použít jen do některých receptů, v těch sladkých by vám rozhodně příliš dobrou službu neudělalo.

Nemléčná alternativa tvarohu

Ovšem pokud vám jde o nahrazení tvarohu jeho nemléčnou alternativou, pak vsaďte na tofu. Stačí vzít to obyčejné a pečlivě ho rozmixovat dohladka. Pokud však hledáte opravdu jemnou konzistenci, pak vsaďte na tzv. hedvábné tofu, které se používá obvykle k výrobě dezertů. Je tak jemné, že rozdíl mezi ním a tvarohem obvykle nepoznáte.

Tofu má navíc řadu výhod. Do vašeho jídelníčku na rozdíl od tvarohu přinese množství železa, spoustu bílkovin, ale jen minimum tuků a už vůbec žádný cholesterol. Aby aby bylo naše info kompletní – tofu se vyrábí z fermentované sóji.

Jak je to v případě jogurtů

Ale tvaroh nebývá jediným mléčným výrobkem, který je třeba nahradit. Při vaření se často používá i jogurt. Pokud je to i váš problém, pak sáhněte po jeho rostlinné variantě. Jogurty je dnes možné připravit třeba ze sóji nebo ořechového mléka. Mívají stejnou konzistenci jako ty mléčné a při vaření takovou záměnu jistě nepoznáte.

Jen se připravte na to, že jejich chuť je malinko odlišná oproti tomu, na co jste nejspíš zvyklí. To je zcela v pořádku a ničemu to nevadí. Navíc mnohdy obsahují i o něco více živin než běžné mléčné jogurty, takže se jejich konzumace určitě vyplatí.

Když potřebujete nahradit smetanu

Další oblíbenou ingrediencí na vaření je jednoznačně smetana. Hodí se do polévek, na vylepšení omáček nebo třeba k výrobě zmrzliny. A co dělat, když ta klasická jednoduše není po ruce? Vezměte si tu rostlinnou. Pokrmy zahustí stejně dobře, ovšem zároveň díky ní budou mnohem lehčí a zdravější. Rostlinné smetany jsou k dostání v mnoha podobách, asi nejoblíbenější jsou ty mandlové, ale těšit s můžete i na sojové nebo třeba kokosové a rýžové. Chcete recept na báječnou zmrzlinu? Rozmixujte čerstvé jahody s mandlovou smetanou a nechte zamrazit. Získáte dezert, kterému se jen tak něco nevyrovná.

Alternativa obyčejného mléka

A samozřejmě nesmíme zapomenout ani na mléko, která řada lidí v poslední době snáší stále obtížněji. Pokud chcete plnohodnotnou náhradu za to kravské, pak použijte mandlové. Je skvěle stravitelné, plné důležitých živin a pyšní se také skvělou chutí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno