Co je to kontinentální snídaně

Ubytujete-li se v hotelu, bezpochyby vám bude nabídnuta možnost snídaně. V hotelovém prostředí existuje hned několik typů snídaní, přičemž mezi nejčastější patří snídaně kontinentální.

Snídaně v hotelu

SnídaněPokud se chystáte ubytovat v hotelu a potrpíte si na kvalitní snídani, vždy si dopředu zjistěte, jaký typ snídaně bude v konkrétním hotelu podáván. Každý hotel razí trochu odlišný přístup a tak se snídaňová nabídka jednotlivých hotelů značně liší.

Kontinentální snídaně

Pokud váš hotel nabízí možnost kontinentální snídaně, počítejte s tím, že s největší pravděpodobností bude výběr značně omezený. Kontinentální snídaně musí obsahovat minimálně pečivo (obvykle různé druhy – chleby, rohlíky, bagety), dále pak máslo či margarín, džem, med či čokoládový krém. K pití se obvykle podává čaj nebo káva, ve většině případů obojí, můžete si tak sami zvolit, čemu dáte přednost.

Kontinentální snídaně a zdravý životní styl

Pokud si potrpíte na dodržování zásad zdravého životního stylu či držíte dietu, kontinentální snídaně pro vás může být z mnoha ohledů problematická. I přesto se však dá zvolit tak, aby odpovídala vašemu jídelníčku. Obvykle bývá možnost volit z různých druhů pečiva, v takovém případě dávejte přednost tmavým celozrnným druhům. Vyhněte se čokoládě a ptejte se na marmelády a džemy – pokud obsahují velké množství ovoce a nejsou příliš doslazovány, tenká vrstva neuškodí. Vhodnou volbou může být i med. Káva i čaj bývají obvykle podávány bez cukru, zde se tak problém nenachází. I když je kontinentální snídaně, co se týče výběru, značně omezená, i tak přináší možnost sestavení zdravé a vyvážené stravy, navíc vám dodá energii na celý pracovní či výletní den.

Další druhy hotelových snídaní

Kromě kontinentální snídaně se můžete v hotelových zařízeních setkat i s dalšími typy snídaní. Pojďme si jednotlivé typy blíže představit. Je však třeba upozornit, že každý hotel má individuální přístup a snídaňové menu si staví podle svých preferencí. Vždy se proto informujte předem, případně nahlédněte do fotogalerie hotelu.

Rozšířená snídaně

Pod pojmem rozšířená snídaně najdete totéž co ve snídani kontinentální, snídaňové menu však bývá navíc doplněno o studené nápoje (sodu či džusy), často také sýry či salámy. Pokud tak nechcete snídat jen sladké věci, rozšířená snídaně je vhodnou alternativou.

Anglická snídaně

Mnohé hotely upřednostňují před kontinentální snídaní snídani anglickou. V této podobě je běžné pečivou (chleby, bagety) nahrazeno tousty, ve výběru pak nebudou chybět smažená vajíčka a slanina.

Americká snídaně

Americká snídaně je ze všech výše zmíněných typů nejbohatší. Obsahuje obvykle různé lahůdky, teplé i studené pokrmy, velký výběr pečiva, masné výrobky ad. Tento typ se také často označuje jako snídaně úplná.

Snídaňový bufet

V současné době je trendem nabízet hotelovou snídani ve formě bufetu. Klient si tak může své snídaňové menu sestavit s naprostou volností a má pocit, že toho může sníst spoustu a navíc si sestaví svůj vlastní pokrm. Nabídka snídaňových bufetů je různorodá, obvykle je k dispozici velké množství sýrů, salámů, nechybí však ani ovoce, müsli či párky a vařená vejce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno