Kde se dobře najíst v Brně

Někdo si může myslet, že dobré restaurace je možné najít jenom v takových městech, jako je Paříž. To ale není pravda. Také v Brně existuje několik restaurací, u kterých poznáte, že je jejich práce baví. A poznáte to právě podle dobrého jídla. Na otázku, kde se dobře najíst v Brně, dostanete tisíce odpovědí. Někdo volí restaurace, které jsou sice dražší, ale nabízí exkluzivní potraviny. Jiný pod tímto pojmem rozumí to, že restaurace je otevřená lidem s alergiemi a nabízí spoustu různých variant. Jedno je ale spojuje: jídla od nich jsou zkrátka fenomenální.

Butcher’s Grill & Pasta

Zde si přijdou na své zejména milovníci grilovaných pokrmů. Steaky, hamburgery nebo žebírka – to vše je v nabídce. Ale nebojte se. Nají se také vegetariáni. Kromě této americké klasiky, která je základem nabídky restaurace, zde najdete také prvky italské a asijské kuchyně. Pokud tedy máte chuť také na senzační těstoviny nebo čerstvý salát, zavítejte právě sem. Spousta pokrmů také splňuje podmínku „bezlepkové“. Restaurace se nachází jen kousek od centra.

Sushi

Restaurant Passage

Tradičně netradičně. Tak by se dala shrnout nabídka v této restauraci. Setkáte se s potravinami, které velmi dobře znáte. Avšak způsob, jakým je tato potravina zpracována a naservírována, je zcela neotřelý. Podle názvu bychom mohli vytušit, že se jedná o francouzskou restauraci, není to ale pravda. Najdeme zde pokrmy z celého světa, včetně české klasiky. Kromě jídel ale můžete ochutnávat také nejrůznější míchané nápoje či vína.

Element Restaurant & Bar

Toto místo spojuje dvě velmi silné osobnosti: šéfkuchaře Tomáše Regera, který procestoval spoustu států světa a čerpal zde své gastronomické zkušenosti, a barmana Jana Lišky. Ten za své dovednosti získal nejcennější ocenění, takže koktejly od něj si nemůžete nezamilovat. Pokrmy se připravují z lokálních surovin, ale takovým způsobem, který vás ohromí.

Kuřecí játra

Kohout NA VÍNĚ

Jestliže jste si zamilovali skvělá vína a pokrmy, pak zavítejte do této restaurace. Hlavní hvězdou je zde samozřejmě pokrm kohout na víně, který není snadné připravit. Zde ho ale umí skvěle! Nabídka jídel je ale samozřejmě mnohem širší. Dostupných je více než 200 druhů vína z celého světa. Kohout ale nabízí zejména vína česká a moravská. Pokud byste měli zájem, můžete se zúčastnit akce s komentovaným párováním vín.

MANYA Sushi & Sake Izakaya

Milovníci asijské kuchyně by si rozhodně neměli nechat ujít pokrmy, které se podávají v této restauraci. Najít zde můžete kromě klasického sushi také celou spoustu dalšího japonského jídla. Japonsko ale můžete prožít také přes netradiční nápoje, jako je například saké.

Asijská kuchyně

Koishi fish & sushi Restaurant

Hovoříme-li o asijské kuchyni v Brně, rozhodně nelze zapomenout ani na restauraci Koishi. Jedná se snad o nejlepší restauraci, kde si můžete dát sushi. To je základem menu této restaurace, nicméně objednat si můžete také celou spoustu pokrmů z japonské kuchyně. Narazíte na zajímavé kombinace evropské a asijské kuchyně. Tato fúze jednoduše zaujme každého. Pokud vás asijská kuchyně zaujme, můžete si rovnou v restauraci nakoupit spoustu asijských potravin a čajů.

La Bouchée

Tato restaurace se orientuje zejména na středomořskou kuchyni. Základem jsou ale ty nejčerstvější a nejkvalitnější potraviny. Z nich už je pro zkušené kuchaře hračkou připravit lahodný pokrm. Pokud v České republice nezavítáte do indické restaurace, nemáte obvykle možnost ochutnat jehněčí maso. To, které se prodává v La Bouchée, je ale legendární. Získává se z biofarmy v Bílých Karpatech. Tato restaurace je ideální také pro ty, kteří si potrpí na čerstvé ryby. Pečivo je dodáváno z malého rodinného pekařství, takže i zde se můžete těšit na tu nejlepší možnou kvalitu.

Rybí polévka

Lokál u Caipla

Tato restaurace si na nic nehraje. Získáte zde to nejlepší z české kuchyně, včetně piva té nejlepší možné kvality – z tanku. Kromě klasiky, jako je svíčková nebo segedínská omáčka si zde můžete koupit také poctivé jitrnice.

Bistro Bastardo

I ti, kdo nemají rádi ostré jídlo, si čas od času dopřejí mexickou kuchyni. Když je totiž dobře udělaná, vůbec nevadí, že trochu pálí na jazyku. Bistro Bastardo se nachází rovnou na náměstí Svobody a spojuje výhody té nejlepší restaurace s rychlým bistrem.

Kebab

Atelier Bar & Bistro v Brně

Zaměření této restaurace? Dobré jídlo a pití. V této restauraci se může najít každý. Pokud spěcháte a máte čas jen na rychlý oběd – prosím. Gurmáni, kteří si rádi vychutnají několikachodové menu a k tomu párují vína, mají také dveře otevřené. Ať už patříte do kterékoli skupiny, jistotou je, že budete spokojení. Posedět můžete na terase nebo uvnitř a dát si můžete víno ze široké nabídky. Pokud jste o něco hravější, dopřejte si některý ze skvělých koktejlů.

Grandezza Restaurant

Z čeho jiného by měla vařit restaurace na Zelném trhu než ze sezónních a čerstvých surovin? Právě tento koncept je základem restaurace Grandezza. Na své si přijdou především milovníci středomořské kuchyně, zklamáni ale nebudou ani ti, kteří bez pořádného steaku nedají ránu.

Cupcake

Jean Paul´s Restaurant

Tato restaurace je jedinečná hned v několika ohledech. Tak například se rozkládá celkem na třech patrech. Dále si připravuje vlastní těstoviny a nabízí široký výběr těch nejlepších vín. Pochutnají si zejména milovníci mořských plodů a čerstvých ryb. Problémem ale nejsou ani vegetariánské pokrmy či porce bez lepku.

SKØG Urban Hub

Skandinávskou kuchyni můžete ochutnat nejenom ve slavném obchodním domě. SKØG Urban Hub není restaurace jako taková, jedná se spíše o kavárnu. K ní se ale podávají různé sladké i slané pochutiny, které musíte ochutnat. Už při příchodu do kavárny vás zaujme přírodní atmosféra. Není divu, název se dá přeložit jako „les“.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno