Cvičení na power plate

Power Plate si získává stále větší oblibu. Při Power plate stojíte na vibrační plošině a tím posilujete vaše svaly.

Power plate se u nás objevil před pár lety. Power plate má stále stupňujicí oblibu. Power plate je hodně oblíbený prototože za člověka cvičí v podstatě vibrační plošina ( co si budeme povídat lidé jsou čím dál línější). Díky vibracím se nám zatínají svaly a tím je také posilujeme.

Power plate vymyslel profesor Biermann z Německé univerzity. Nedá se říci, že by vymyslel přímo power plate, ale velmi podobnou techniku cvičení.

Power Plate – princip

Přístroj na power plate je vibrační plošina, díky které nám vibrují svaly. Cvičenec dělá na na přístroji různé polohy, aby vždy byly aktivovány jiné svalové partie. Vibrace přístroje power plate nastartují svalové pohyby. V literatuře se udává, že až 50 krát za 1 sekundu.

Power Plate – na co a pro koho je vhodný ?

Když se přijdete podívat do nějakého studia, kde provozují power plate uvidíte tam většinou pouze dívky a ženy. MužI power plate moc nepoužívají. ( Proč asi ?), ale jako vždy se najdou vyjímky.

Výhodou power plate je že nenamáhá klouby. Cvičení na power plate tedy mohou využít lidé, kteří mají problémy z klouby a jiné sportovní aktivity jim činí bolest.

Na power plate by neměli chodit těhotné ženy a také cukrovkáři.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno