Cviky na vibrační plošině

Vibrační plošina patří mezi stále populárnější cvičební přístroje. Pokud chcete nějaké to kilo zhubnout, nebo zpevnit své tělo, rozhodně nebude stačit, když na vibrační plošině budete jenom stát. Proto jsme pro vás připravili několik jednoduchých cviků na vibrační plošině, které jsou efektivní a účinné.

Vibrační plošinaNa vibrační plošiny narazíte v mnoha fitness i wellness centrech. Tato zařízení jsou zkonstruována tak, aby se vibrace z přístroje přenášely do těla a způsobovaly stahování svalů. Díky tomu se svaly stáhnou mnohokrát během jedné vteřiny a posílí se tak svalové partie. Existuje celá řada cviků, které můžete na vibrační plošině provádět. Zapojení svých svalů tak znásobíte, a zlepšíte tak posílení celého těla. Ve výsledku spálíte i nějaký ten kilojoul navíc. Pojďme si tedy některé cviky na vibrační plošiny blíže představit.

Kliky na vibrační plošině

Na vibrační plošině můžete provádět celou řadu klasických cviků. Díky vibracím se však jejich účinek ještě znásobí. Mezi běžný cvik, vhodný i na vibrační plošinu, patří široké kliky. Postavte se před plošinu a na její okraj položte své dlaně tak, aby prsty směřovaly dovnitř. Před vibrační plošinu si poklekněte a natáhněte nohy. Napněte tělo a zpevněte svaly na břichu a na zádech. Několikrát zopakujte. Můžete provádět také úzké kliky, a to tak, že dlaně položíte vedle sebe do střední části vibrační plošiny.

Dřepy

Pro protažení celého těla a posílení hýžďových a dalších svalů vsaďte na dřepy. Postavte se na vibrační plošiny, pokrčte kolena a rozložte váhu těla na obě nohy. V této poloze se snažte vydržet co nejdéle a cvik několikrát zopakujte. Existuje několik modifikací dřepů na plošině, například široký či nízký dřep nebo podřep na jedné noze, díky kterému zlepšíte rovnováhu a motoriku.

Posed na vibrační plošinu

Chcete posílit své břišní svalstvo? Pak stačí, když si na vibrační plošinu sednete, zvednete nohy a mírně je pokrčíte. Za chvíli ucítíte, jak vám pracují břišní svaly a silně se stahují. Pokud v této poloze vydrží nějakou dobu, břichu posílíte. Cvik několikrát zopakujte.

Jak dlouho cvičit na vibrační plošině

Existuje celá řada cviků na vibrační plošině, se kterými procvičíte různé partie svého těla. Aby bylo cvičení účinné, je důležité cviky provádět pravidelně. V každé pozici se snažte vydržet alespoň půl minuty. Po nějaké době se vaše svaly zpevní a na plošině vydržíte i 1,5 minuty. Zpočátku doporučujeme cvičit na vibrační desce obden, po nějaké době klidně i 20 minut denně. Uvidíte, že se výsledky v podobě zpevněných svalů a shozených kil brzy dostaví.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno