Orbitrek a hubnutí

Tzv. orbitrek je moderní fitness pomůckou, díky které posílíme svaly na celém těle a třeba shodíme nějaký ten kilogram. Do jaké míry je orbitrek vhodný pro hubnutí a jak jej správně vybrat?

Slovo orbitrek se dnes používá jako obecné označení pro eliptický trenažér. V minulosti byl Orbitrek konkrétní komerční název značky, vyrábějící tento přístroj, díky své popularitě se však termín ujal a začal se používat pro eliptické trenažéry všech typů a výrobců. S tímto přístrojem se můžete setkat ve většině fitness center, můžete si jej také pořídit domů a pravidelně cvičit. Na trhu jsou eliptické trenažéry dostupné v různých cenových relacích, od několika tisíc až po profesionální orbitreky za stovky tisíc.

Výhody orbitreku

Spousta profesionálních trenérů doporučuje používání eliptického trenažérů více než použití rotopedu či pásu pro běhání. Pohyby během na cvičení na orbitreku jsou totiž přirozené, jsou plynulé a nenamáhají klouby. Osoby, které mají problém s bolestí kloubů, by měly dát přednost právě eliptickému trenažéru. Důležitou výhodou tohoto stroje je také zapojení všech svalů na těle, včetně svalů na pažích a ramenou. To je také důležité pro spalování tuků a hubnutí. Čím více svalů budete na celém těle mít, tím rychleji a snáze budeme hubnout.

Hubnutí pomocí orbitreku

Rozhodli jste se shodit nějaké to kilo? Cvičení na eliptickém trenažéru je skvělým řešením. Jedním ze základních faktů o spalování tuků pomocí sportu je nutnost aktivity alespoň hodinu v kuse v dané tepové frekvenci. Svaly jsou během cvičení na orbitreku zatíženy rovnoměrně, díky čemuž vydržíte cvičit dostatečně dlouhou dobu. Moderní orbitreky jsou rovněž vybaveny měřičem tepu, díky čemuž budete mít vše pod kontrolou a budete moci cvičit v ideálním tempu a nasazení. Díky orbotreku můžete cvičit za jakéhokoliv počasí, stačí mít jen trochu vůle a cvičit pravidelně.

Výběr eliptického trenažéru

Moderní eliptické trenažéry jsou pohodlné, bytelné a pevné. Nemusíte tak mít strach z převrhnutí stroje. Čím dražší přístroj zakoupíte, tím bude vybavenější a kvalitnější z hlediska konstrukce. Kvalitní eliptický trenažér by měl mít plynulý jednoduchý chod a také možnost výškového nastavení pro správnou polohu těla. Důležitou součástí je také displej, pomocí které si můžete nastavit různé režimy zatížení. Kvalitní stroje vám rovněž zobrazí váš tep a přibližné množství spálené energie, budete tak mít přehled o tom, kolik energie jste během posilování vydali.

Eliptický trenažér je skvělým pomocníkem jak pro domácí cvičení, tak pro cvičení v posilovnách. Na trhu jsou orbitreky různých typů, vybírejte především podle kvality a vyhněte se nejlevnějším strojům.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno