Jízda na rotopedu a hubnutí

Chcete zhubnout, ale nebaví vás navštěvovat posilovnu? Pak je možná rotoped to pravé pro vás. Jezdit na rotopedu se dá i z pohodlí domova, nemusíte nikam chodit, můžete cvičit i když prší a nikdo na vás nekouká.

Pokud chcete zhubnout, jsou důležité dvě věci – pravidelný pohyb a zdravý jídelníček. Pohybová aktivita by přitom měla být aerobního charakteru – běhání, aerobik, plavání, nebo právě jízda na rotopedu. Oproti jiným druhům cvičení má rotoped tu výhodu, že není náročný na prostor a můžete tak cvičit i v pokoji nebo obýváku. Dále má rotoped výhodu soukromí, protože pokud se člověk snaží zhubnout, pak asi určitě není spokojený se svým tělem a může mu být nepříjemné chodit cvičit do veřejné posilovny.

Další výhodou rotopedu, která celé úsilí ulehčuje je, že moderní rotopedy jsou vybaveny elektronikou a na displeji můžeme sledovat celou řadu důležitých parametrů – čas jízdy, optimální tepovou frekvenci, ujetou vzdálenost, spálené kalorie atd.

Hubnutí pomocí rotopedu

Při jízdě na rotopedu jsou aktivní hlavně svaly dolních končetin, tedy jedny z největších. Díky tomu můžeme jízdou na rotopedu dosáhnout významného energetického výdeje v relativně krátkém čase. V závislosti na formě a navolené intenzitě lze s přehledem spálit i 500 kalorií za 60 minut jízdy. Takové cvičení 3x týdně je již pro tělo dobrým impulsem ke snižování váhy. Samozřejmě ale jen tehdy, pokud vypocené kalorie obratem nedoplníte nezdravými potravinami, jako jsou sladkosti, sycené slazené nápoje a smažené pokrmy. Pak je celé snažení zbytečné.

Výhody a nevýhody rotopedu

Výhody

Dnešní rotopedy jsou cenově dostupné a relativně skladné. Obrovskou výhodou rotopedu je, že na něm může cvičit prakticky každý, často i když má nějaké zdravotní problémy nebo značnou nadváhu. Rotoped je totiž velmi šetrný ke kolenům, nedochází u něj negativním vlivům na páteř ani další částli těla. Můžete na něm cvičit i při špatném počasí, ať už prší, sněží nebo je vedro. Oproti jízdě na kole se také nemusíte bát žádné dopravní nehody.

Při jízdě na rotopedu můžete sledovat své oblíbené filmy a seriály a nemusíte si kupovat žádné drahé sporttestery, které by sledovaly vaši tepovou frekvenci. Rotopedy jsou na držátkách vybaveny senzory, které potřebné údaje snímají z vaší dlaně. Je tak velmi jednoduché optimalizovat intenzitu jízdy pro maximální efekt odbourávání tuků.

A v neposlední řadě je rotoped vždy po ruce, i když jste pracovně vytížený člověk, nebo jste maminka na mateřské dovolené. I půl hodiny denně několikrát týdně se projeví.

Nevýhody

Jízda na rotopedu však není jen duha a když jsem vypsal výhody, je třeba upozornit i na zjevné nevýhody, pokud se rozhodnete pro hubnutí s rotopedem.

Tím největším mínusem je bohužel velký stereotyp a nuda při časté jízdě. Dříve nebo později zcela určitě zklouznete ke sledování seriálů nebo poslechu hudby. Efektivita cvičení na rotopedu je také oproti jiným možnostem, jako je například běhání, o něco nižší.

Taktéž rotoped logicky zatěžuje pouze dolní polovinu těla a nejedná se tedy o rovnoměrné zatížení celého organismu.

V neposlední řadě je to také cena, kdy nákup rotopedu znamená nemalou počáteční investici, takže je dobré se důkladně rozmyslet, zdali to s rotopedem myslíte vážně, aby neskončil jen jako sušák na prádlo. Ideální je se na něm někde párkrát projet, aby bylo jasné, zdali je tento druh cvičení pro vás to pravé.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno