Piloxing

Piloxing, nový fitness cvičební program spojující prvky pilates, boxu a tance, který za hranicemi pravidelně cvičí tisíce žen a pomalu se dostává i do ČR, kde si své příznivce teprve hledá.

Už jste slyšeli o piloxingu?

Tvůrcem piloxingu je švédská tanečnice a fitness instruktorka Viveca Jensen. Ta si dala za úkol sestavit nový cvičební program pro ženy, který by jim umožnil zábavnou a dynamickou formou posílit tělo i sebevědomí. Převzala ty nejlepší prvky z pilates a doplnila je řadou tanečních pohybů a boxerských úderů. Tato nevšední kombinace koordinačních cviků z pilates, zábavných tanečních pohybů a razantních boxerských technik maximalizuje celkový účinek cvičení na kardiovaskulární systém. Piloxing je navržen jako cvičební program pro redukci váhy i posílení a zpevnění svalů celého těla. Při cvičení se používají speciální, lehce zatížené rukavice na piloxing. Jako první se začal cvičit v americké Kalifornii a odtamtuď se pomalu rozšířil po celém světe, ČR nevyjímaje. Na atraktivitě mu jistě přidává i to, že je populární i mezi řadou Holywoodských celebrit.

Cvičení piloxingu

Piloxing, stejně jako další podobné cvičební systémy se může lehce lišit podle toho, kdo předcvičuje, ale základ je zpravidla stejný. Na začátku se soustředíme na zahřátí svalů a protažení, rozdýchání a nabuzení organismu. To zabere cca 5-10 minut. Následující půl až třičtvrtě hodiny se věnuje dynamickým cvikům z pilates, tance a boxu. Poté se pokračuje ve cvičení na podložkách a tvarování břišních svalů po dobu deseti minut. Končí se opět protažením a strečingem. Celá cvičební jednotka trvá cca hodinu. Při cvičení hraje originální, fitness hudba, která se už sama o sobě postará o maximální přísun energie a dobré nálady.

Počítejte s tím, že se při cvičení opravdu hodně spotíte a vyplavíte tak nahromaděné toxiny a při pravidelném cvičení i nejeden kilogram tuku. Odhadem se totiž v průběhu jediného cvičení piloxingu spálí až 1200 kalorií, cože je opravdu pořádná dávka energie.

Vybavení na piloxing

Piloxing se cvičí v tělocvičně na čisté podlaze nebo na žíněnkách a není na něj potřeba kupovat hodně drahého vybavení. Úplně si vystačíte s pohodlným sportovním oblečením, rukavicemi na piloxing a ručníkem na utírání potu. Piloxing se buď cvičí na boso, kvůli lepší stabilitě při cvičení, nebo v čisté sálové obuvi. Pokud není na místě k půjčení, je třeba si s sebou na hodinu vzít také karimatku, na které budeme na zemi cvičit.

Rukavice na piloxing jsou speciální zatížené rukavice s pískovou výplní o váze cca 250 gramů. Nejsou sice na cvičení nezbytné, ale pokud vás bude cvičení bavit a budete si jisti, že u něj vydržíte dlouhodobě, není důvod si je nepořídit.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno