Cviky na posilovací věži

Posilovací věže patří mezi nejčastější základní vybavení profesionálních i domácích posiloven. Jejich výhoda spočívá v tom, že umožňují provádění celé řady cviků, a tedy i procvičení mnoha partií těla. Pomocí posilovací věže procvičíte celé tělo, pohyb je přirozený a umožňuje posílení konkrétních partií podle potřeby. Pojďme se zaměřit na to, jaké cviky je možné na posilovací věži provádět.

Posilovací věžPosilovací věž je nedílnou součástí všech posiloven a pořídit si ji můžete i domů. Než se do posilování na věži pustíte, je dobré vědět, co všechno díky ní můžete procvičit a jaké cviky můžete vlastně provádět. Pojďme se na základní cviky na posilovací věži podívat podrobněji.

Víte že: Fitness Contours (což je fitko pro ženy) nabízí nyní 7 dní cvičení zcela zdarma. Jedná se o kruhové cvičení pro ženy pod dohledem trenérky. Více informací najdete po kliku ZDE!

Butterfly posilovač prsních svalů

Součástí naprosté většiny komerčně prodávaných posilovacích věží je butterfly posilovač prsních svalů. Slouží k posílení střední a horní části velkého prsního svalu. Cvik provádějte vsedě, uchopte držadla a umístěte je tak, aby lokty byly ve stejné výšce jako ramena. Tlakem ramen protahujte svaly a v přední pozici nechejte páky stroje lehce dotknout. Cvik několikrát opakujte.

Bench press

I když se bench press tradičně procvičuje na bench press lavicích s velkou činkou, lze jej v určité podobě vykonávat i na posilovací věži. Především moderní dražší stroje mají propracovaná nastavitelná ramena, která pohyb běžného bench pressu dokáží věrně napodobit.

Simulace veslování

Na posilovací věži můžete také simulovat pohyb veslování. K tomu se využívá dolní kladka, pomocí které protáhnete celé tělo. Při tomto cviku budete dolní kladku jednoduše zvedat nahoru a dolů.

Procvičení dolních končetin

Pomocí posilovací věže velmi dobře procvičíte i dolní končetiny. Věž je totiž vybavena kladkou pro předkopávání, zakopávání či mrtvý tah s napnutýma nohama.

Jak správně posilovat na posilovací věži

Při správném používání posilovací věže během svého tréninku procvičíte jednotlivé partie, při některých pohybech (např. veslování) i celé tělo. Je však důležité, abyste posilovací věž používali správným způsobem. Při posedu byste měli mít záda narovnaná a hýžďové svalstvo vypnuté. Doporučujeme cvičit v několika sériích a váhy postupně přidávat. Bezmyšlenkovité cvičení na posilovací věži nevede k žádným výsledkům, proto si připravte posilovací plán a držte se ho. Důležité je kvalitní procvičení jednotlivých svalů, kvalitní provedení cviků a dodržování počtu sérií a opakování.

Ať už si posilovací věž pořídíte domů, nebo na ní budete cvičit v posilovně, využijte celého potenciálu, který nabízí. Neomezujte se na jeden či dva cviky a procvičte všechny možné svaly. Jeden den se například věnujte horním partiím, další den je nechejte odpočinou a zaměřte se na ty dolní. Uvidíte, že se první viditelné výsledky dostaví brzy.

Diskuse - zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here