Domů Sport Trénink sportovců David Sazima trénink

David Sazima trénink

David Sazima je český atlet. Věnuje se hlavně desetiboji. Představíme si jak vypadá jeho trénink. O Davidovi Sazimovi se také dozvíte jak vypadá jeho typický tréninkový den.

David Sazima se narodil 8.12.1987. Věnuje se desetiboji a představíme si jeho trénink.

Tréninky Davida se dost liší podle ročního období a také záleží na tom jestli je zrovna přípravné období nebo závodní období. V přípravném období se trénuje více. To znamená dvoufázově. Trénink ráno před obědem a odpoledne po obědě.

Ráno vypadá trénink tak, že se David Sazima nejprve rozcvičí, rozběhá. Poté následuje atletická abeceda a lehké roviny 3×100 metrů a pak následuje hlavní trénink. Např. když je trénink zaměřený na rychlost, tak se dělají cviky na frekvenci a cvičí se správná technika běhání. Také se běhají rychlé úseky na krátkou vzdálenost. Dalším cvičením bývá tahač. Sportovec se zapne kolem pasu pás a kolega ho na něm táhne přes kladku a závodníka to velmi zrychluje. Po hlavním tréninku je výklus.

Druhá fáze tréninku je většinou nácvik techniky nějaké disciplíny desetiboje. Začíná se opět stejně, tedy rozběháním, rozcvičením, atletickou abecedou a rovinkami. Poté se rovnou přechází do daného sektoru. Např. skok o tyči. Tam se nejprve rozcvičí s tyčí ze 6-ti kroků na rovné tyči dělají pouze přechody, poté jsou na řadě zvraty. Zvrat je to stejné jako přechod, jen na tyči se udělá stojka a atlet je hlavnou dolů. Následně se přejde na celý rozběh. A vyzkouší si jak jim vychází jejich rozběh. Když jim to vychází, tak z plné rychlosti tyč ohnou a jen se na ní zhoupnou. Pak se dá na stojany guma. Je to normální pružný provaz, který ze stojanu nikdy nespadne a tím pádem se nemusí pořád nasazovat laťka na stojany.

David Sazima skok o tyči
Obrázek: David Sazima při skoku o tyči
A následují normální skoky o tyči, jak je známe třeba z atletických přenosů. Po skonční tréninku se jde vždy vyklusat.

Více informací o Davidovi, najdeš na oficiálních stránkách Davida Sazimy.
Zajímáš tě trénink vrcholových sportovců? Projdi se celou rubriku trénink hvězd.  Další informace o tréninku atletiky, můžeš získat v rubrice trénink atletika .
Mohli by tě zajímat i tréninky ostatních atletů a atletek. Vybíráme např tyto:
Martin Bohman
Michal Uhlík
Lenka Masná

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno