Dieta při střevní chřipce

Střevní chřipka je nepříjemné onemocnění, které se objeví z ničeho nic a má velmi silný nástup. Prakticky jedinou možností, jak se této nemoci rychle zbavit, je dodržovat přísnou dietu.

Střevní chřipka

Střevní chřipkaStřevní chřipka je způsobena různým typem bakterií. Ačkoliv má ve svém názvu slovo „chřipka“, s obyčejnou chřipkou má pramálo společného. Odborníci nazývají střevní chřipku gastroenteritidou. Střevní chřipka způsobu odvodnění organismu a také úbytek některých minerálů. Právě proto je třeba dodržovat dietu, která povede k vyrovnání důležitých látek v těle a zbaví vás tohoto onemocnění. Inkubační doba střevní chřipka je různě dlouhá, od několika hodin až po dny, ne však více než 4. Hlavními příznaky střevní chřipky je nechutenství, zvýšená teplota až horečka, celková bolest těla a únava, průjem, nadýmání a plynatost.

Dieta při střevní chřipce

Nedílnou součástí léčby střevní chřipky by je vcelku přísná dieta. Pokud budete dodržovat její předpisy a pravidla, střevní chřipky se můžete zbavit poměrně rychle. I po vyléčení tohoto onemocnění je však dietu (nemusí být již tak přísná) dodržovat i dále, aby se mohly v těle doplnit důležité minerály.

1. den

Potkala vás první chřipka? První den po inkubační době pak budete pravděpodobně zvracet, mít průjem a nebudete mít na nic chuť. O to jednodušší pro vás bude dodržení diety, určené pro první den nemoci. Během toho byste totiž neměli přijmout vůbec žádnou potravu. Jak jsme uvedli, pravděpodobně vám to nebude dělat žádné problémy, protože zkrátka na nic nebudete mít chuť. Oproti tomu byste měli hodně pít. Střevní chřipka vylučuje z těla hodně vody a nebudete-li pít, můžete být silně dehydrovaní. Kromě obyčejné vody můžete pít i větší množství mineralizovaných neperlivých vod, díky kterým do těla průběžně dostanete potřebné minerály. Pijte také bylinné nebo černé čaje, ne však horké, ale zchladlé.

2. a 3. den

Během druhého a třetího dne můžete postupně přidávat jednoduchou, lehce stravitelnou potravu. Možná také již budete mít hlad, ten snadno zaženete suchary nebo pečivem. Opět hodně doplňujte tekutiny a během dne můžete do jídelníčku zařadit i rýži a dušenou mrkev. Kromě toho byste však neměli nic jiného přijímat, potravu přitom přijímejte jen v menším množství.

4. den

Během čtvrtého dne se střevní chřipkou byste se měli cítit o poznání lépe. Chuť k jídlu se vám ještě zvýší a se suchary a pečivem si nevystačíte. Podle toho, na co budete mít chuť, můžete do svého jídelníčku zařadit i brambory a ovoce (ideálně banány nebo jablka). Pečlivě polykejte a kousejte malá sousta. Vždy připravujte menší porce a taková jídla, která se budou době trávit.

5. den

Během pátého dne bude již střevní chřipka pravděpodobně na ústupu. Pomalu se můžete vracet k normálnímu jídelníčku, vynechat však ještě musíte výrazně slané pokrmy, ale i ty tučné, smažené a mastné. Postarejte se o to, abyste vašemu tělu zvýšili obsah vitamínů a minerálů, to je pro návrat do původního stavu nesmírně důležité.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno