FIFA 13

FIFA 13 přináší dosud nejrozsáhlejší a nejpropracovanější sadu revolučních nástrojů a funkcí v dějinách série. Umožňuje hráčům analyzovat okolní prostor, důrazněji a chytřeji pronikat za obranu soupeře a promýšlet dopředu dva způsoby řešení každé situace. Díky dosud nejkomplexnějšímu a nejintuitivnějšímu systému driblinku nyní záleží na každém dotyku s míčem.

Systém kompletního driblinku, inspirovaný uměním nejlepšího fotbalisty světa Lionela Messiho, umožňuje hráčům používat proti soupeřům precizní vedení míče v kombinaci s možností pohybu v rozsahu 360°, takže je pro ně jednodušší vytvářet zajímavější a nebezpečnější situace 1 na 1. Systém zpracování míče ve FIFA 13 mění způsob, jakým hráč přijímá přihrávky, eliminuje téměř perfektní schopnost každého fotbalisty obdržet pas, čímž se pro obránce otvírají další možnosti na jeho ukořistění.

Druhá generace enginu pro simulaci fyzické interakce hráčů (Player Impact Engine) nyní kromě duelů o míče řídí i souboje fotbalistů bez míče. Ti se drží a postrkují, využívají své výšky a síly nebo nutí protivníka ke špatnému přijetí přihrávky či zbrklému rozhodnutí. Nástroj taktických volných kopů ve FIFA 13 umožňuje vymýšlet a realizovat nebezpečné a nepředvídatelné volné kopy. K míči nyní můžete postavit až tři útočící hráče a využívat falešné rozběhy či naznačené přihrávky k oklamání soupeře.

FIFA 13 : jednotlivé prvky

Ofenzivní inteligence: Zcela nová poziční inteligence dává útočícím hráčům schopnost analyzovat průběh hry, vyhledávat lepší pozice a více se tlačit do vytváření šancí. Hráči budou důrazněji a chytřeji pronikat přes obranu soupeře, pokoušet se na sebe natáhnout obránce, donutit je k opuštění pozice a otevřít tak prostor pro přihrávky spoluhráčům. Disponují také schopností sledovat hru i bez míče, promýšlet dopředu dva způsoby řešení každé situace, nabíhat obloukem, nebo dokonce měnit směr běhu tak, aby dokázali využít okének v obraně.

Kompletní driblink: Každý dotek s míčem je teď důležitý. Vyrukujte na obránce s naprostou volností a nekonečnou kreativitou v útoku. Hráči mají ostřejší starty s míčem a využívají k obcházení bránících soupeřů možností precizního driblinku v rozsahu 360°. Pro obránce můžete znamenat neustále hrozbu, pohybovat se s míčem v každém směru, vyhýbat se zákrokům, chránit si míč a dlouhou dobu odrážet pokusy protivníků odebrat vám jej.

Ovládání zpracování míče: Nový systém eliminuje téměř perfektní přijetí přihrávky prakticky kterýmkoli hráčem a vytváří tak moment nejistoty při zpracovávání obtížných míčů. Špatné přihrávky se hůře krotí a obránci tak mají více šancí využít chybného pasu nebo zpracování. O úspěchu, či neúspěchu přihrávky nyní rozhodují faktory jako je tlak obránců, rychlost míče či jeho trajektorie. Hráči s lepší technikou a dovednostmi mají přitom výhodu. Těšte se na méně perfektních zpracování, možnost přihrávku „přepálit“, více možností ztráty míče a celkově lepší vyváženost mezi bráněním a útočením.

Player Impact Engine: Druhá generace cenami ověnčeného enginu řízení fyzických soubojů nyní ovládá navíc i kolize hráčů bez míče a obránci tak mají více možností, jak útočníkům znepříjemňovat život. Bránící hráči využívají těla k zisku míče, ve snaze vybojovávat si lepší pozici strkají a tahají a využívají síly a výšky, aby soupeře donutili ke špatnému zpracování přihrávek a zbrklým rozhodnutím ještě dříve, než se k nim míč vůbec dostane.

Taktické volné kopy: Vytvořte si nebezpečné a nepředvídatelné signály pro volné kopy. K míči nyní můžete postavit až tři útočící hráče a využívat falešné rozběhy či naznačené přihrávky k zahrávání sofistikovaných signálů. Soupeř jim však může čelit přidáním či odebráním hráčů ze zdi, jejím pomalým posunem dopředu nebo nasazením rychlého běžce k zachycení přihrávky, či zblokování střely.

Nové přihrávky: Dvě nové možnosti přihrávek dávají hráčům technicky přehodit nataženou nohu obránce nebo zahrát kolmou přihrávku vzduchem, ale nízkým obloukem, a vyslat tak spoluhráče do náběhu.

Základní prvky FIFA 13: Základní prvky byly jemně doladěny tak, aby poskytovaly ještě autentičtější prožitek ze hry. Rozhodčí nyní lépe vyhodnocují nedovolené zákroky a citlivěji udělují karty, zlepšila se inteligence brankářů a systém taktického bránění přidal hráčům více možností provádět efektivní zákroky v jejich blízkosti. Pro střely, při nichž je hráč vyveden z rovnováhy, střely z otoček a gólové oslavy byly navíc přidány nové animace.

Kompletní autenticita: Více než 500 oficiálně licencovaných klubů a přes 15 000 hráčů.

Fotky z křtu FIFY 13

FIFA 2013

Martin Latka a Marek Matějovský

FIFA 2013

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno