Guma na cvičení

Guma na cvičení slouží k tomu, aby ztížila samotné cvičení. Guma na cvičení se vyrábí v různých tuhostech. Gumy na cvičení kladou různý odpor, podle barvy gumy. Guma na cvičení  je praktickou pomůckou pro cvičení doma.

Guma na cvičení se stalo oblíbenou také pro svoji nízkou cenou, jedna guma na cvičení stojí okoli 150 Kč. Gumu na cvičení můžete využít jak při cvičení doma, tak se používá i ke cvičení ve fitness centrech a zařízeních.

Guma na cvičení -barva gumy

Guma na cvičení je vyráběna pro různé tuhosti. Takže jednotlivé barvy gum jsou určeny pro různé typy lidí. První je určená zejména pro začátečníky a poslední gumu na cvičení mohou využít i vrchloloví sportovci.

Gumy na cvičení se dělí na tyto gumy dle barev

  1. Guma na cvičeníŽlutá guma na cvičení – žlutá guma na cvičení je určena pro cvičící seniory a menší děti.Odpor vytvářený gumou je malý.
  2. Zelená guma na cvičení – zelena guma je určena především pro dívky. Odpor vytvářený gumou je lehký. Zelená guma na cvičení je nejčastěji prodávanou cvičební gumou.
  3. Červená guma na cvičení – červená guma je určena pro muže, ale cvičí s ní i pokročilejší ženy. Odpor vytvářený gumou je střední.
  4. Modrá guma na cvičení – je určena jak pro pokročilé muže, tak pro velmi pokročilé ženy. Odpor vytvářený modrou gumou je těžký.
  5. Černá guma na cvičení – černá guma je určena pro hodně silné muže či ženy. Černou gumu na cvičení často využívají vrcholový sportovci. Cvičební guma je často využíváná např v plavání .

Guma na cvičení cviky

Po výběru gumy na cvičení se potřebujete naučit i nějaké cviky pro cvičení s gumou. Více v článku Cvičení s gumou.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno