I trampolína může být chytrá. Jako Springfree!

Skákání na trampolíně je zdrojem radosti, uvolnění a pohody. Děti si na trampolínách zlepšují svou ohebnost, schopnost koordinace těla v prostoru i svou fyzickou výdrž. I dospělí si mohou užít spoustu legrace. Skákáním na trampolíně navíc spálíte mnoho kalorií a posílíte svaly téměř celého těla. Trampolíny musí být dostatečně odolné a bezpečné. To jsou hlavní 2 parametry při jejich výběru. Moderní trampolíny ale mohou být i chytré. Jak? To si představíme na modelech známé značky Springfree.

Chytrá trampolína je bez pružin

Když by se vás někdo zeptal, jaké jsou nejdůležitější části trampolíny, co byste odpověděli? Většinou kvalitní odrazovou látku a pružiny. A víte, že právě pružiny jsou nejčastější příčinou zranění na trampolínách? I když jsou přes ně natažené ochranné prvky, nohy se občas mohou zaplést až do pružin a hrozí hned několik typů zranění – odření, výrony, naražení i zlomeniny. A víte, že trampolína lze vyrobit i bez pružin? A stále bude dokonale pružit.

Místo pružin laminátové pruty

Společnost Springfree, světový výrobce trampolín, přišla s unikátní novinkou. Zjistila, že trampolína dokáže fungovat i bez pružin. Ty nahradila laminátovými pruty. Pruty se nerozpínají, jen pruží. Nejsou usazeny vodorovně, ale kolmo. A hlavně, laminátové pruty jsou mimo zónu ve které se skáče. Plocha trampolíny pro skákání je tedy zcela bezpečná, jen se skokanskou podložkou. Mezi rámem a podložkou jsou natažené právě laminátové pruty, které zajišťují nejen vysoké výskoky na trampolíně, ale také vysokou bezpečnost.

Trampolíny Springfree – s důrazem na bezpečnost

Trampolíny dokáží být velmi nebezpečné, a to i když na nich děláte přesně to, co dělat máte. Stačí jediný špatný krok a vyhození z rovnováhy a zranění je velmi blízko. Velmi důležitou součástí by proto měla být ochranná síť. Jenže u většiny trampolín je síť z málo kvalitního materiálu a hned se protrhne. Je natažená jen svisle dolů od rámu. Trampolíny Springfree přináší i novinky v oblasti ochranné sítě. Jsou vybavené Flexi sítí, která vrací skokana zpět na podložku a zabrání vypadnutí. Kraje poskokové plochy jsou navíc vyrobené z měkkého materiálu, který absorbuje energii. Bezpečnost především.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno