Insanity: domácí cvičení

Máte chuť vyzkoušet něco opravdu extrémního a získat dokonalou postavu? Pak je pro vás cvičební program s názvem Insanity jako stvořený. Nepotřebujete k němu žádné cvičební stroje v posilovně, ani činky. Stačí vám pouze vaše tělo a chuť na sobě pořádně máknout.

Instanity je cvičební program, který byl vytvořen Shaunem Thompsonem a slouží k rychlé a efektivní změně průměrné postavy v dokonale vyrýsovanou. Cenou za to je však pekelné cvičební tempo a ne nadarmo je Insanity označován jako nejintenzivnější cvičební program na světě.

Jak se Insanity cvičí

Insanity patří mezi tzv. HIIT cvičení (High Intensity Interval Training), kdy se střídají krátká intenzivní cvičební a delší oddechová fáze. Háčkem u Insanity je, že je má přesně naopak. Cvičí se intenzivně cca 3 minuty a poté vždy následuje 30 vteřin odpočinku. Celý program se skládá z několika typů tréninků, které se střídavě cvičí podle rozpisu přiloženého k DVD. Rozpis cviků je sestaven s ohledem na co nejrychlejší dosažení vsledků, ale nic vám nebrání si tréninky poskládat dle vlastních potřeb.

Celý program trvá přesně 60 dní, kdy 6 dní v týdnu cvičíte a 7. den odpočíváte. Na začátku cvičení si uděláte dle návodu fit test, který obsahuje 8 cviků, jež musíte po určitou dobu co nejrychleji opakovat. Zjistíte tak, jak na tom momentálně s fyzičkou jste. Cca každé dva týdny si fit test uděláte znovu a můžete tak sledovat jak se postupně vaše výdrž a síla zvyšuje.

Insanity cvičení není pro každého

Že je Insanity program účinný a svůj účel splní, bylo už dokázáno. Díky své intenzitě však rozhodně není vhodný pro každého. Pekelné cvičební tempo je náročné i pro pokročilé cvičence a je takřka nemožné, aby jej zvládl netrénovaný začátečník, který se svým tělem teprve začíná něco dělat. Na Insanity už prostě musíte mít něco nacvičeno a být alespoň trochu ve formě, kterou tímto programem dále pilujete k dokonalosti.

Insanity dále není vhodné pro lidi se zdravotními problémy, jako jsou bolesti kolen a kloubů. I když je tento program z kategorie domácího cvičení, je nezbytné při něm používat odpruženou cvičební obuv, nebo cvičit na měkkých površích…například fitness podložce nebo na žíněnkách v tělocvičně. Bez měkkého povrchu je zátěž na klouby opravdu extrémní.

Nevýhodou Insanity je také jistá monotónnost, neboť představuje pouze omezené sestavy cviků, které se opakují a nenabízejí osvěžující alternativy nebo modifikace cviků. Jistě, pokročilí si poradí, ale ne každý, byť už pokročilý cvičenec, si chce svůj cvičební program obohacovat sám, když už podle nějakého videa cvičí, že?

Cvičení Insanity: videa

Zdali bude Insanity fungovat právě pro vás, zjistíte jen tak, že ho prostě vyzkoušíte. Jako méně drastická, avšak neméně učinná alternativá k Insanity je potom vhodný cvičební program s názvem P90X, který funguje na trochu jiném principu a je určen nejen ke shození přebytečných tukových zásob, ale i k tvorbě svalové hmoty. Výsledky se rozhodně dostaví, ať už se rozhodnete pro kterýkoliv z nich.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno