Jak na ploché břicho: Rady jak mít ploché břicho

Sice je to teprve několik málo týdnů, kdy zmizel poslední sníh, ale pokud chcete do léta získat krásně ploché břicho a přitom se s jeho získáváním moc netrápit, pak je nejvyšší čas začít něco dělat.

O hubnutí břicha panuje celá řada mýtů a proto si hned na úvod vyjasníme, co všechno získání štíhlého břicha obnáší.

Změna stravovacích návyků

Pokud se chcete zbavit přebytečných tuků, pak se změně v jídelníčku nevyhnete. Je to buď a nebo. Změny však nemusí být tak drastické, jak je zažitým omylem. Nemusíte držet zdraví škodlivé rychlodiety ani hladovět. Pro začátek zkuste pouze vynechat slazené nápoje a omezte příjem sladkostí. Vůbec je nekupujte, ať nejste vystaveni pokušení a uvidíte, že si na ně po pár dnech ani nevzpomenete.

Pravidelná sportovní aktivita

Dělejte to co vás baví. Nemá smysl se zničehonic snažit každý den cvičit sedy lehy a další cviky na břicho, pokud vás to nebaví a nevydržíte u toho. Je také dobré si uvědomit, že tělo neumí hubnout lokálně, tedy pouze například jen na břichu. Tělo vždy hubne jako celek. Proto se nezaměřujte pouze na lokální cviky na břicho, ale najděte si místo toho aerobní činnost, která vám přináší radost a do které se nebudete nutit. Běhání, plavání, procházky přírodou, spinning, aerobic, fitness box – to je jen zlomek činností, které vám pomohou k lepší postavě. Věnujte se pohybové aktivitě alespoň 2-3x týdně a sami uvidíte, jaký bude rozdíl nejen na vaší postavě, ale i náladě.

Duševní i fyzická pohoda

Zbytečně se kvůli tomu, jak momentálně vypadáte nestresujte. Vemte si z toho impulz, který vás donutí na sobě pracovat, ale nepřemýšlejte o tom více, než je zdrávo. Je lepší usměvavý a příjemný člověk s pár kily navíc, než vystresovaný hubeňour, který lamentuje nad tím, zdali si ten chleba nenamazal máslem moc tlustě.

Optické zmenšení pasu

Shodit nahromaděný tuk chce bohužel nějaký ten čas. Pokud však urychleně potřebujete vypadat hubeněji a včera bylo pozdě, pak vyzkoušejte několik věcí, které vám sice od kil navíc nepomohou, ale budete vypadat opticky štíhlejší.

Zpevněte postavu posilováním břicha

Cvičením zpevněné svaly budou mít vždy lepší tvar než povadlé, měkké břicho. K tomu nemusíte navštěvovat ani posilovnu. Stačí podložka na cvičení doma a několik sérii sedů lehů, nebo obdobného cviku na procvičení příčných i šikmých břišních svalů.

Nepřehánějte to se solí

Nadměrná konzumace soli má za následek to, že tělo zadržuje vyšší množství vody a člověk tak může působit otyle. Zkuste začít solit střídměji a dodržujte pravidelný pitný režim. Tělo se pomalu odvodní a nějaké to kilo vám ubere.

Omezte konzumaci nadýmavých potravin

Luštěniny, tmavá masa, soja a další težce stravitelné a nadýmavé potraviny mohou vaše břicho při trávení činit opticky větším než ve skutečnosti je.

Vyhněte se uplému oblečení

Pravda, tohle rada vám v plavkách moc nepomůže, ale na běžné chození zkuste těsné jeany a uplé tričko vyměnit za něco volnějšího.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno