Margitova dieta – jídelníček

Známý český operní zpěvák Štefan Margita v minulosti zhubl poměrně mnoho kilogramů za krátký čas a stal se propagátorem tzv. Margitovy diety. Mnohými oblíbená a mnohýma zatracovaná Margitova dieta funguje na principu striktního dodržování konzumace stanovených potravin. Pojďme si ji představit.

Ačkoliv je tato dieta nazvaná po operním zpěvákovi Štefanu Margitovi, on sám není jejím tvůrcem. Margitovu dietu sestavili vědci z německého institutu Maxe Planka, je tak na rozdíl od jiných populárních diet celebrit založena na vědeckých podkladech. Cílem této diety je redukce váhy, při přesném dodržení je možné zhubnout až 8 kilogramů během dvou týdnů, což je skutečně hodně. Při správném dodržení se ani nemusí objevit jojo efekt, je však třeba podotknout, že ze zdravotního i dlouhodobého hlediska je méně náročná dieta kvalitnějším řešením. Margitou dietu vyzkoušelo již mnoho lidí, někteří si ji pochvalují, jiní ji kritizují, jelikož měli nepřekonatelný hlad. S tím je třeba počítat, tak výrazná redukce je s minimalizováním množství potravin spojena.

Margitova dieta – jídelníček

Přinášíme vám jídelníček Margitovy diety. Je třeba upozornit, že je sestaven na 14 dní a neměl by být aplikován delší dobu. Obsahuje totiž nedostatek potravin pro příjem vápníku, vlákniny, nenasycených mastných kyselin, na druhé straně pak obsahuje dost tuků i cholesterolu.

1. den

Každý den se konzumují tři chody – snídaně, oběd a večeře. První den si na snídani dejte silnou černou kávu, ovšem vynechejte cukr. To je veškerá vaše snídaně. Oběd také není zrovna vydatný – vařená vejce s dušeným špenátem. Na večeři se budete těšit, dopřejete si velký grilovaný vepřový nebo hovězí steak se salátem, připraveným z hlávkového salátu.

2. den

Na snídani si opět dopřejte kávu, k ní si přidejte jeden suchý rohlík. Druhý den diety bude opět steak se salátem, ovšem ne na večeři, ale na oběd. Na večeři si dejte kvalitní šunku v libovolném množství, ovšem bez jakéhokoli pečiva či přílohy.

3. den

Na snídani to stejné co předchozí den – rohlík s kávou. S množstvím kávy se však hlídat nemusíte. Na oběd si připravte 2 vařená vejce, k nim rajčata a salát kolik sníte. Opravdu se v množství zeleniny neohlídejte, potřebujete se nasytit. Na večeři vás čeká, stejně jako předchozí den, šunka.

4. den

Stejná snídaně jako ta předchozí. Na oběd jedno vejce natvrdo, dušená mrkev a ementál zajistí určitý příjem bílkovin. Na večeři jogurt s ovocem.

5. den

Snídani trochu obměníme, dejte si opět kávu, ovšem se strouhanou mrkví, dochucenou citronem. Na oběd si připravte dušenou rybu s rajčaty, dostanete tak do těla i trochu potřebných omega 3 mastných kyselin. Den zakončete steakem se salátem.

6. den

Snídaně – káva a rohlík, oběd – grilované kuře, večeře – dvě vejce natvrdo s mrví.

7. den

Čaj s citronem na snídani, ovoce na oběd, večeře jakákoliv z výše uvedeného jídelníčku. Druhý týden opakujte naprosto stejně jako první týden diety. Jak sami můžete z jídelníčku vidět, během diety budete konzumovat velmi malé množství potravy. Je také třeba upozornit, že během dvou týdnů zhubnete mnoho kilogramů, velký podíl však může tvořit také voda a svaly, což není zrovna ideální. Pokud tak nepotřebujete rychle zhubnout (např. kvůli operaci), dejte přednost zdravému dlouhodobějšímu hubnutí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno