Domů Výživa Hubnutí Jak zhubnout 5 kg

Jak zhubnout 5 kg

Uvnitř článku se dozvíte jak nejlépe zhubnout a odpovíme vám také na otázku jak zhubnout 5 kg ? Najdete také důležité informace o hubnutí a spalování tuků.

Hodně lidí chce zhubnout hlavně rychle. Ale to je špatně ! Hubnout se musí pomalu. Tuky jsou také nabíraly pomalu, takže i dolů by měli jít pomalu. Pro tělo jsou lepší menší váhové úbytky. Jako ideálně se údává za týden zhodit maximálně 0,5 kg – 1 kg. Takže 5 kg tuku můžete zhodit za 5 až 10 týdnů.

Jak jíst pokud chci zhubnout 5 kg

Pokud chcete zredukovat vaší váhu tak je důležité jíst pravidelně. Ideální je jíst 5x denně. Časové rozvržení jídel může vypadat třeba nějak takto:

  • 7:30 Snídaně – snídaně by mělo být největší jídlo dne. Snídaně je také velmi důležité jídlo. O snídani se více dozvíte v článku snídaně.
  • 12:00 Oběd – maso + příloha
  • 15:00 Svačina – menší svačinka
  • 18:00 Večeře
  • 21:00 Svačina – menší svačinka

Rozvržení jídel si zamozřejmě můžete upravit dle svých časových možností. Důležité je žádné jídla nevynechávat a jíst pravidelně. V každém dni jsou tři větší jídla (snídaně, oběd, večer) + 2 svačiny.

Ideální je také klasické pečivo vyměnit za tmavé celozrnné pečivo. Je to lepší i s ohledem na výkonnost během dne. Více informací najdete v článku Dieta jídelníček.

Podpořte hubnutí pohybem a sportem

Neměli by jste se zaměřit pouze na stravu, ale důležité je také spalování tuků podpořit pohybem. Pro spalování tuků jsou lepší aerobní sporty. Mezi které patří například běhání, jízda na kole, jízda na kolečkových bruslích, plavání a další sporty. Cvičení v posilovně vám pomůže zejména ve zpevnění vaší postavy, ale na spalování tuků není posilování tak účinné. Případně se v posilovně zaměřte na kruhové tréninky.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno