Jak shodit tuk na břiše

Mít ploché břicho je cílem pro mnohé. Současně je však břicho nejproblémovější partií a často nějaký ten tuk navíc na břiše trápí i osoby se štíhlou postavou. Jak shodit tuk na břiše a mít tak ploché břicho?

Pozor na cukry

sladkostiTo, že je někdo štíhlý, ještě hned nemusí znamenat, že nemá na břiše žádný tuk navíc. Ba právě naopak. Jeden z faktorů, který vede k ukládání tuku, je konzumace jednoduchých monosacharidů, tedy obyčejných cukrů. Po konzumaci takových cukrů totiž dochází k okamžitému doplnění energie. Tělo si pak přebytek energie ukládá ve formě tuků na horší časy. Další problém jednoduchých cukrů je v tom, že energii tělu dodáte ihned, za krátkou dobu však nemá z čeho pracovat a potřebuje dodat další energii. Konzumace cukru tak podporuje přejídání a konzumaci nadměrného množství potravy. Vyhněte se sladkostem, sladkým nápojům a hlídejte si i množství příjmu ovoce. Pokud už chcete zahřešit jednoduchým cukrem, tak v dopoledních hodinách a v malém množství.

Nezapomínejte na bílkoviny

Pokud chcete ztratit přebytečný tuk na vašem těle, musíte změnit zásadním způsobem váš jídelníček. Zmíněné jednoduché cukry nahraďte komplexními sacharidy, hlídejte si příjem bílkovin. Ty jsou velmi důležité, plní funkci ochrannou a také stavební. Vaše tělo je bude využívat jako zdroj energie. Pokud se snažíte zhubnout a nepatříte mezi velké sportovce a nevykonáváte-li fyzicky náročnou práci, ideální množství je cca 1 gram bílkovin na kilogram tělesné hmotnosti. Např. muž, který váží 70 kg, by měl za den přijmout alespoň 70 gramů bílkovin. Množství však výrazně nepřevyšujte. Přijímejte bílkoviny původu živočišného i rostlinného. Vždy si však hlídejte, neobsahuje-li daná strava kromě bílkovin také např. mnoho tuku.

Fyzickou aktivitou za plochým břichem

Pokud chcete shodit tuk na břiše, velmi důležitý je pohyb. Aby bylo hubnutí účinné, je dobré kombinovat cvičení aerobní společně s anaerobním. Aerobním cvičením máme na mysli plavání, běhání, cyklistiku, zkrátka jakoukoliv činnost, která se vykonává za zvýšené tepové frekvence. Aby bylo aerobní cvičení účinné a vedlo k hubnutí, je třeba takto cvičit alespoň hodinu, jinak je z hlediska spalování tuků nefunkční. Anaerobním cvičením pak myslíme klasické posilování, ať už vlastní vahou či v posilovně, jeho výhoda spočívá v tom, že se po takovém cvičení tuky spalují i několik hodin po cvičení.

Ve výsledku nejsou pravidla pro shazování přebytečného tuku na břiše nijak náročná. Pokud jste čekali konkrétní cviky na břicho, zklame vás – posilováním konkrétních partií se tuk neshodí, tuk se totiž spaluje po celém těle. Pokud však budete posilovat břišní svaly, zpevní se a ty pak sekundárně pomohu pro spalování tuku na břiše. O takových cvicích jsme již v minulosti psali.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno