Mléčná dieta od Rajko Dolečka

Redukčních diet existuje velké množství, některé jsou účinnější, jiné zase účinné méně. Mléčná dieta od Rajko Dolečka patří mezi ty oblíbené a v mnoha případech i funkční.

Princip diety

MlékoMléčná dieta od Rajko Dolečka je založená na zvýšené konzumaci mléčných výrobků. Je třeba také upozornit na to, že ačkoliv je dieta pojmenovaná po doktoru Dolečkovi, on sám tvrdí, že žádnou redukční dietu tohoto typu nikdy nesestavil. I přesto se mléčná dieta Rajko Dolečka stala velmi oblíbenou a vyhledávanou redukční dietou, kterou lze nastartovat metabolizmus při změně životního stylu.

Pro koho je dieta vhodná

Mléčná dieta je vhodná a určená pro všechny, kteří by rádi v přijatelné době shodili nějaké to kilo (uvádí se během 13 týdnů 8 kilogramů dolů).  Při správném dodržování diety ani nedojde ke zbytečné ztrátě svalů – bílkovin budete mít dostatek. Dieta je vhodná pro ty, kteří chtějí shodit, ale také změnit svůj životní styl a zažít po dietě žít jinak a lépe – jíst pravidelně a na minulý špatný životní styl úplně zapomenout.

Pro koho dieta vhodná není

Dieta není vhodná pro ty, kteří nemají rádi mléčné výrobky nebo je dokonce nesnesou. Je třeba si uvědomit, že je založená na nadměrné konzumaci mléčných výrobků. Dietě by se tak měli velkým obloukem vyhnout ti, kteří trpí alergií na laktózu či mléčné bílkoviny. Mléčná dieta od Dolečka také není vhodná pro toho, kdo hledá dietu dlouhodobějšího charakteru – nesmí se držet déle než třináct dnů, jelikož delší doba podobného typu stravování by mohla mít špatný vliv na zdraví. Také lidé, kteří chtějí zhubnout a vrátit se k původnímu stravování by se měli této dietě spíše vyhýbat, jelikož by se brzy dostavil jojo efekt.

Příklad diety

Mléčná dieta Rajko Dolečka by se měla držet třináct dní. Důležitá je u tohoto typu diety pravidelnost – jíst byste měli každé tři hodiny. Z hlediska pevné vůle bude bezpochyby nejnáročnější první den, během kterého budete každé tři hodiny čtvrt litru mléka, nic jiného během dne nepozřete. Další den přidáte kromě mléka i jogurt, tvaroh, vařené maso a vejce. Další dny se přidávají ještě ovoce a zelenina, některé druhy uzenin, netučné maso. Je třeba také upozornit, že vydržet tuto dietu je také psychicky náročné, jelikož v jídelníčku je kromě ovoce jen malé množství sacharidů, které jsou důležitým zdrojem energie. Během diety nesmíte zapomínat ani na pitný režim – čistá voda, případně čaj a káva v době pití mléka.

Mléčná dieta Rajko Dolečka je tak možnou alternativou a patří mezi funkční diety. Je však třeba upozornit, že nejde o příliš zdravou metodu hubnutí. Organismus tím utrpí velký šok, mnohem lepší je pomalejší hubnutí a dodržování zásad zdravého životního stylu společně se zvýšením pohybové aktivity.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno