Domů Zdravé recepty Maso Jak ohřát smažené řízky

Jak ohřát smažené řízky

Poctivý kuřecí nebo vepřový řízek patří ke klasikám, které nesmí na stole chybět. Ale co udělat se zbytky a jak ohřát smažené řízky, aby chutnaly právě jako čerstvě usmažené?

Základní postup je snadný – musíte při něm dodržet jen jedno pravidlo. A to říká, že řízky se nesmí v žádném případě vysušit. Tomu lze zabránit několika způsoby.

Ohřátí řízků v troubě

V první případě jednoduše naskládejte řízky na plech, vyložený pečicím papírem. Na každý z nich položte kousek másla a dejte ohřát do trouby rozpálené na 180 °C. Za 10 minut bude hotovo a chuť řízků bude po všech stránkách skvělá.

Ohřátí řízků v mikrovlnce

O něco rychlejší způsob představuje použití mikrovlnné trouby. Právě ta je však známá tím, že jídlo příliš vysušuje. Tak co s tím tedy dělat? Jednoduše vložte řízky do mikrotenového sáčku. Nesmíte ho však zavírat – naopak, musí zůstat lehce pootevřený. Nakonec ohřejte řízky běžným způsobem.

Nejlepší kuchařské triky do domácnosti

Abyste se doma cítili jako profesionálové, použijte ve své kuchyni seznam těchto triků a rozhodně nebudete litovat. A nemusí jít jenom o řízky. Vypsané rady níže jsou sice jednoduché, ale dokážou udělat velké změny.

Smažení a jak na něj

Při příliš častém obracení masa ztrácí maso křupavou kůrku a přirozenou šťávu, takže je steak suchý a bez chuti. Výzvou při této metodě je poznat, kdy steaky obrátit. Jedním ze snadných způsobů je mírně zatřást pánví. Pokud maso snadno vyklouzne, je čas ho obrátit. Pamatujte si také, že vkládání příliš velkého množství potravin najednou na pánev je pravděpodobně nejčastější chybou při vaření. Pokud chcete získat křehké a šťavnaté maso, nechte mezi jednotlivými kousky dostatek místa, aby se netlačily.

Nechte roztát máslo

Pokud potřebujete rychle změkčit máslo, ale nechcete ho rozpouštět, možná vám pomůže tento jednoduchý trik. Vložte sklenici vody do mikrovlnky a trochu ji ohřejte. Poté ji vylijte a sklenici položte na máslo. Pod sklenicí se máslo po několika minutách začne rozpouštět a vy ho budete moci snadno použít.

Sýr a jak na něj

Když pokrm pečete v troubě, je lepší přidat sýr pět minut před vyjmutím jídla z trouby. V opačném případě se totiž může připálit a změnit se v tvrdou kůrku, kterou je téměř nemožné rozkousat.

Trik s prkénkem

Pod prkénko na krájení vždy položte navlhlou kuchyňskou utěrku, aby zbytečně neklouzalo.

Bramborová kaše

Bramborovou kaši připravujte pouze z teplého mléka. Studené mléko způsobí, že brambory zešednou.

Vejce natvrdo

Pokud potřebujete uvařit hodně vajec natvrdo (například když krmíte velký dav lidí), nevařte je v hrnci s vodou. Namísto toho je můžete jednoduše „uvařit“ v troubě.

Majonéza made in home

Pokud potřebujete majonézu, ale nechce se vám pro ni do obchodu, jednoduše smíchejte jedno vejce se 150 mililitry olivového oleje.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno