Domů Cvičení Posilování Jak posilovat břišní svaly

Jak posilovat břišní svaly

Spousta lidí se ptá jak posilovat břišní svaly ? Proto si v článku řekneme něco o posilování břicha. Ukážeme si jednotlivé cviky na procvičení břicha. A dáme vám také rady pro úpravy stravy, aby byly vaše břišní svaly vyrýsované.

Břišní svaly se skládají s přímých břišních svalů a šikmých břišních svalů. Břicho hraje důležitou roli také při držení těla. Za bolesti zad mnohdy nemohou záda, ale vaše ochablé břicho. Je důležité aby bylo břicho i záda v rovnováze. Hodně lidí chce mít krásně vyrysované břicho, ale k tomu je docela dlouhá cesta. Nestačí pouze cviky na břicho, musíte mít také málo podkožního tuku, aby vaše břišní svaly byly vidět. Pod vrstvou tuku, prostě vaše břišní svaly nebudou vidět.

Cviky na posilování břišních svalů

Břišní svaly můžete posilovat různými cviky. Postupně vám představíme ty nejlepší cviky na procvičení vašich břišních svalů.

Zkracovačky
Zkracovačky jsou dobré zejména pro posílení přímého břišního svalu.
Provedení zkracovaček: Lehneme si na zem na fitness podložku, ruky dáme za záda, ale nespojujeme je, protože by se přetěžovala krční páteř. Nohy máme zvednuté a ohnuté v kolenou. Při záběru přibližujeme hlavu k našim kolenům.

Další jiný způsob provedení zkracovaček video:

Sedy lehy
Sedy lehy zná snad úplně každý. Je to cvik, který zná i laická veřejnost. Hlavně ze základní školy.
Provedení lehů sedů: Lehneme si na podložku, chodidla zapřeme o zem. Chodidla si nenechávejte držet, nohy nechte volně ! Ruce dejte do kříže na prsou. Při záběru přibližujete trup ke kolenům.

Jak často cvičit cviky na břišní svaly ?

Cviky na břišní svaly určitě necvičte každý den. Břišní svaly by jsme měli cvičit maximálně 2x týdně a tyto cviky by jsme měli zařadit do vašeho posilování. Cvičte tedy i ostatní svalové partie. Přesný počet opakovaní zde nejde říci, každou sérii cviků na břicho by jste měli cvičit až do pálení břišních svalů.  Cviky vždy cvičte v několika sériích. Při cvičení břicha je důležitá správná technika provedeních jednotlivých cviků.

Upravte stravu, ať vidíte výsledky

Hodně lidí cvičí břišní svaly a přesto nevidí žádné výsledky. Příčinou je často velké procento podkožního tuku. Pod tukem nejsou prostě vaše břišní svaly vidět. K vyrysování břišních svalů vám pomůže jak úprava stravy, tak zařazení kardio aktivit. Mezi kardio aktivity můžete zařadit běh, jízda na kole, jízda na kolečkových bruslích, plavání atd. Ohledně výživy se podívejte na článek zdravá výživa jídelníček a také na další články z rubriky výživa.

Jak posilovat břišní svaly – inspirace video

Na závěr přidávám pár videí, ve kterých uvidíte provedení dalších cviků na břišní svaly.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno