Domů Výživa O potravinách Jak rozmrazit chleba

Jak rozmrazit chleba

Zmrazování potravin je jednoduchý způsob, jak prodloužit jejich skladovatelnost a zároveň se také vyhnout nežádoucímu plýtvání potravinami. Poradíme, jak rozmrazit chleba, aby i po vytažení zůstal křupavý a plný chuti.

Samozřejmě ne všechno pečivo může nebo by mělo být zmrazeno. Chléb však patří k těm druhům, jež lze takto uchovávat opravdu bez obav. A co dělat, aby si i po rozmrazení zachoval svoji jedinečnou chuť? O tom vám více napíšeme níže.

Jak rozmrazit chleba, aby byla stále zachována jeho perfektní chuť? Začněte správným zmrazením

Nejdříve se podíváme na to, jak zmrazit chléb. Vždycky to provedeme co nejdříve po nákupu a vždy v co nejvíce utěsněném obalu. Zapomeňte na sáčky přímo z obchodu, mnohem větší službu vám udělají ty speciální, určeně k zmražování – bývají navíc i opakovatelně použitelné, takže svou aktivitou vlastně šetříte životní prostředí.

Pamatujte si, že čím čerstvější chléb jde do mrazáku, tím více vlhkosti v něm zůstane po rozmrazení a o to chutnější bude. V ideálním případě rozřežte bochník na plátky a zabalte každý z nich do samostatných plastových sáčků. Zní to pracně, ale výsledek stojí za to.

Je třeba také pamatovat na to, že chléb nelze v mrazničce uchovávat příliš dlouho. Po několika měsících totiž může tzv. vymrznout. Poznáte to snadno – na sáčku se začne tvořit led a na samotném bochníku se mohou objevit i charakteristické suché oblasti, které jeho vlastnosti opravdu negativně ovlivňují. Takový chléb už nikdy nebude chutnat dobře. Poslouží vám tak maximálně jako topinka, ale nic víc už od něj opravdu nečekejte.

Jak na samotné rozmrazování

A jak chléb opravdu bezchybně rozmrazit? To lze provést dvěma způsoby. První z nich bude potřebovat troubu. To rozehřejte na 175 stupňů Celsia a vložte do ní chléb přímo z mrazničky – asi 40 minut. Nezapomeňte ho předtím vyndat z plastového sáčku. Po této době by mělo pečivo vonět a chutnat jako čerstvě upečené. Ovšem připravte se na to, že se doba použitelnosti zkrátí, snězte proto rozmrazený chleba d o dvou dnů, jinak vám nepříjemně zgumovatí.

Druhým způsobem je rozmrazit chléb předem v plastovém sáčku na pokojovou teplotu. A poté položit bochník bez sáčků či fólie do trouby předehřáté na 175 stupňů Celsia. Ovšem už jen na 10-15 minut. Výsledek je velmi podobný jako v prvním případě. Poslouží, když nemáte čas nebo si chcete čerstvé pečivo vychutnat hned po příchodu z práce. Naopak fajnšmekři ocení spíše výše zmíněné rozpékání.

Jak na rozmrazení drobného pečiva

Stejným způsobem lze rozmrazovat i rohlíky, koláče apod. ovšem tady si můžete pomoci i mikrovlnou – rohlík vložte na jednu minutu při střední ohřevu. Opeče se vám zároveň trochu dokřupava, zkonzumovat ho ovšem musíte prakticky okamžitě.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno