Jak se správně pojistit na cestu do zahraničí?

Nepodléhejte bludům: možná i vám nějaká „chytrá“ hlava poradila, že když jedete mimo ČR, nemusíte si sjednávat zvláštní cestovní pojištění, protože si přece platíte zdravotní pojistku a máte modrou kartičku. Jenže pozor, je to obrovský omyl, který vás ve výsledku může stát i několik milionů korun. Za lékařskou péči se totiž draze platí v každém koutu světa, a právě tyto výlohy hradí jen řádná cestovní pojistka. Naučte se poznat tu správnou.

Jde to i bez limitů!

Nebyli by to Češi, kdyby se nesnažili na všem – tedy i na pojištění do zahraničí ušetřit. Vy se tomu vyhněte. Pojišťovny sice super levné pojistky nabízí, jenže jsou spíše pro okrasu, než aby vám pomohly. Za nízkou finální cenou se totiž skrývají nízké pojistné limity – tj. maximální částka, kterou za vás pojišťovna v případě pojistné události zaplatí. Pokud se jedná o vážné zranění, které vyžaduje hospitalizaci v nemocnici, operaci i převoz zpět do ČR, cena se rychle vyšplhá na několik milionů korun. Jakákoliv částka přes limit půjde z vaší kapsy. Na druhé straně jsou tu i pojistky, které mají neomezené limity, právě ty jsou nejlepší volbou. Takovou nabídku aktuálně má pojišťovna AXA ASSISTANCE CZ, s.r.o., která je součástí jedné z největších pojišťovacích skupin na světě a pobočky má ve více než 30 zemích světa.

Potápění

Musí pokrývat všechna rizika

Kromě limitů dejte pozor na rozsah pojistky, musí pokrývat všechny aktivity, kterým se budete na cestě věnovat. Víte, že se budete potápět, šnorchlovat nebo si užívat adrenalinové vodní sporty? S největší pravděpodobností bude potřeba si zařídit připojištění rizikových sportů. Jejich seznam najdete na webu pojišťovny, pokud ne, zeptejte se na to. Jako doplněk se hodí 3 druhy připojištění. Prvním z nich je pojištění odpovědnosti, které kryje v případě, že způsobíte škodu na zdraví nebo na majetku druhé osobě, doplňte ho ještě pojištěním zavazadel a úrazovou pojistkou. U AXA ASSISTANCE CZ jsou všechny 3 druhy součástí základního pojištění do zahraničí, navíc ještě získáte: pojištění právní asistence, lifestyle asistenci (pomoc například při vyřizování rezervací v hotelu apod.) a pojištění cestování letadlem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno