Jak vakuovat maso

Pokud chcete své osobní umění gastronomie posunout ještě o něco víc, naučte se, jak vakuovat maso, aby byl výsledek opravdu dokonalý a po všech stránkách perfektní. Není na tom nic těžkého a my vám poradíme s tím nejlepším postupem.

Vakuování masa se v současnosti v běžným domácnostech používá především pro urychlení marinování. Zatímco za běžných okolností byste museli maso skladovat často několik dní, aby se vliv koření a dalších použitých ingrediencí dostatečně projevil, vakuování vám umožňuje tento proces zkrátit. A jak je to možné?

Jak sušit maso

Na vakuování potřebujete vakuovačku

Pokud chcete maso vakuovat, musíte si předtím provést takovou malou přípravu. Bez vakuovačky se to totiž neobejde. Pořídíte ji v obchodě a stojí několik tisíc. A přikoupit si k ní budete muset ještě vakuovací sáčky. Bez nich to totiž nepůjde. A jak si počínat, aby vše proběhlo správně?

Nejdříve maso namarinujte

Co je to vlastně marinování? Tímto slovem označujeme proces, ve kterém maso ponoříme do tekuté marinády (případně ji na něj natřeme). Ta se obvykle skládá z oleje a z nejrůznějšího koření. V domácích vakuovačkách je pak nutné maso vložit (po naložení, samozřejmě) do speciálního sáčku nebo vakuovací fólie. Je nutné to udělat tak, aby z vakuovacího média nevytékala kapalina. Jinak by nešlo o proces dokončený a nemohli byste čerpat z jeho benefitů. Pokud se vám něco takového stane, jednoduše dejte maso zavakuovat znovu.

Jak na vhodnou marinádu na maso

Receptů na toto téma je hodně. Pokud však chcete využít benefitů marinování na maximum, pak si vyberte marinády s alkoholem. Ten se totiž za běžných okolností vstřebává do masa opravdu dlouho a právě vakuování dokáže tento proces významně urychlit. A co si tedy vzít k ruce?

  • 150-250 ml sladkého červeného vína
  • 1 lžíci třtinového cukru
  • 2 lžíce čerstvého tymiánu
  • 1 lžíci kmínu
  • 3 stroužky česneku
  • podle chuti sůl a pepř
  • 100 ml rostlinného oleje
  • 1 cibuli

Jak na marinování masa před grilováním

Nejdříve cibuli oloupejte a nakrájejte na kostičky. Poté upravte i česnek a ten pro změnu prolisujte nebo rozmáčkněte nožem naplocho o a poté nasekejte na malé části. Poté v míse smíchejte cibuli a česnek s 1 lžící třtinového cukru, 2 lžícemi čerstvého tymiánu, 1 lžící kmínu, 150-250 ml sladkého červeného vína podle chuti, 100 ml rostlinného oleje a přidejte podle chuti sůl a pepř.

Vakuované maso a jeho marinování

Do vzniklé směsi naložte maso tak, aby se důkladně obalilo ze vše stran. Poté ho i se vší marinádou přelijte do sáčku nebo fólie a dejte vakuovat. Díky působení této vychytávky začne marináda pronikat do masa rychleji, takže maso bude připravené ke grilování nebo další úpravě během několika hodin. Během této doby ho samozřejmě skladujte v lednici.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno