Jak vystavit medaile

Pokud patříte vy nebo vaše ratolesti mezi vášnivé sportovce a účastníte se soutěží, určitě se vám doma hromadí medaile. Odměnou mnoha soutěží bývají medaile, ať už za účast, nebo za přední příčky. Brzy tak vyvstane otázka, jak vystavit medaile. Možností je celá řada, přinášíme vám proto několik tipů.Medaile - jak je vystavit

V první řadě si musíte rozmyslet, jaký vztah ke svým trofejím máte a do jaké míry je chcete prezentovat. Pro někoho jsou poháry, medaile a jiné odměny velmi důležité a chce je ukázat na odiv svému okolí, pro jiné jsou zase nepodstatné a bez problémů je odloží do šuplíku. Je tak na vás, jestli vystavíte všechny medaile či jiné trofeje a uděláte si domácí síň slávy, nebo ukážete jen ty, kterých si nejvíce vážíte.

Nedostatek prostoru? Trofeje odevzdejte sportovnímu klubu

Pokud máte v bytě nebo rodinném domě nedostatek prostoru pro vystavení svých medailí, můžete se obrátit na nejbližší, ideální přímo váš, sportovní klub. Kluby mívají často speciální místnosti, ve kterých trofeje skladují a umožňují jejich prohlídku dalším lidem. Na těchto místech bývají trofeje často pod kontrolou a někde je i pravidelně udržují. Ať už jste dostali medaili za běh, střelbu nebo jiný sportovní výkon, zkuste se s vedením klubů domluvit. Určitě budou rádi, když budou moci úspěchy svých nejbližších členů ukázat.

Jak vystavit medaile? Pořiďte polici nebo skříň

Jednou z možností, jak vystavit medaile a další trofeje, je umístit je na zeď na dobře viditelné místo. Do zdi můžete navrtat speciální háčky, na které medaile zavěsíte. Buď na jeden háček umístíte jen jednu cennou medaili, nebo na ně zavěsíte větší počet, potom ale ty cennější zaniknou. Další možností je navrtání dřevěné police, na kterou medaile zavěsíte a umístíte na ně poháry a další trofeje. Při montáží police na medaile a poháry ale nepodceňte nosnost, některé mohou být i těžké díky kamenným či mramorovým podstavcům. Pokud máte trofejí opravdu hodně a chcete je vystavit, pořiďte prosklenou skříň. Na jednotlivé police umístěte poháry a také držáky na medaile. Výhoda prosklených skříní spočívá v tom, že jsou trofeje schované, přes sklo jsou viditelné, ale nepráší se na ně.

Pořiďte si věšáky na medaile

Sportovci své medaile rádi ukazují, není tak žádným překvapením, že na trhu narazíme i na speciální věšáky na medaile, které jsou k tomuto účelu přímo určené. Některé firmy se věnují zakázkové výrobě věšáků na medaile, ty bývají různě zdobné a mohou obsahovat například laserem vyryté jméno sportovce. Takový věšák je skvělým způsobem, jak vystavit medaile, rovněž je dobrým tipem na dárek pro sportovce.

Ať už chcete ukázat všechny své medaile a poháry, nebo jen některé z nich, umístěte je na zeď nebo police tak, aby byly dobře viditelné. Neuniknou očím vašich návštěv, vy se s nimi budete moci pochlubit a budou dělat radost i vám samotným.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno