Jan Zemaník trénink

Jan Zemaník je český atlet, občas se věnuje i extrémním sportům. Atletice se věnuje závodně již několik let. Představíme si jak vypadá trénink Jana Zemaníka.

Jan Zemaník sportuje již od 6 třídy základní školy. Začínal basketbalem, pokračoval fotbalem a nakonec se dostal k atletice. Atletiku dělá závodně, kromě pár nucených přestávek už téměř 5 let.

Jan Zemaník je student a tak musel spojit školní povinosti s těmi sportovními, mnohdy však jsem raději oželí školu a jde trénovat na stadion.

Honza trénuje tak 5x týdně, zbytek dnů věnuje regeneraci(bazén nebo sauna).  Tréninkový den Honzy Zemaníka se odvíjí od jeho časových možností, dojíždění a dalších okolností. Trénuje buď na stadionu ve Frýdku-Místku( kde běhá spíše úseky)  a nebo mimo stadion (se zaměřuje na volné běhy) .
Jan Zemaník

Jan Zemaník běžecký trénink

Běžecký trénink záčíná rozklusem(2 Kilometry ), poté pořádný strečink, dále následuje atletická abeceda(obvykle 7cviků) a rovinky. Poté následujou různé úseky, ty určuje trenér, takže třeba v zime většinou běhá delší useky v mírnějším tempu, zato v závodním období se běhají useky rychlejší v tempu závodů. Jinak také běhá hodně volných běhů v přírodě od 5 po 15 Kilometrů.

Jan Zemaník v poslední době  také zkusil pár závodů do vrchu (Lysacup, Horský běh na Lysou), ale nějak zvlášt na ně netrénuje. Jinak se také věnuje také trochu extrémním sportům. Letos se zúčastnil závodu Adventure race a aktuálně se s kamarádem chystájí na závod 5 Beskydských vrcholů, takže trénujejí různě dlouhé treky se zátěží atd.

Pro více informací o Janu Zemaníkovy navštivte jeho oficiální www stránky. Zajímáte se o trénink atletiky , projděte si jak trénují další sportovci. Mohl by vás zaujmout trénink těchto sportovců a sportovkyň:
Jakub Holuša
Jan Schiller
Jitka Bartoníčková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno