Domů Sport Trénink sportovců Trénink Radovan Kaděra

Trénink Radovan Kaděra

Představíme si jak vypada trénink silového trojbojaře Radovana Kaděry, který je dvojnásobným vicemistrem světa v silovém trojboji a benčpresu. Vicemistrem světa se stal v týdnu od 8.do 12.9.2008 se v Anglickém Birminghamu. Pojďme si tedy představit jeho trénink.

Povídání jsem nechal tentokrát v původní verzi jak mi je poslal Radovan Kaděra.

Svůj trenink dělím na tři periody. V klasické fázi se nacházím největší počet měsíců v roce. Je to klasický kulturisticko -silový trenink, kde procvičuji různé cviky a dělím svalové partie většinou na: Psra triceps, záda biceps, ramena triceps,nohy a přicho. Triceps procvičuji více kvůli síle na dotlačení při benči. Bicepsy trenuji jen velmi málo, protože mám potom problém obléct speciální benčový dres který při soutěži používám, a mé ruce které se pohybují mezi 51-53 cm za studena už velmi těžko dostanu do úzkých rukávů.

Radovan Kaděra Benčpress

Zhruba deset týdnů před soutěží už procvičuji pouze jednotlivé disciplíny silového trojboje. Není výjimkou, že i dvě hodiny dřepuji, poté už jen dvě tři serie na břicho či lýtka a jdu do sprchy, stejné to je s benčem i pozvedem. V každé jednotlivé treninkové jednotce se soustředím na jednu disciplínu, a piluji striktní techniku, postupně zvedám zátěž až na takové hmotnosti, se kterými dělám již jem 5, poté 3 a posledních několik týdnů před šampionátem jen 1 opakování s maximálním nasazením.

Radovan Kaděra dřep s 305 Kg

Po závodech většinou týden netrenuji vůbec, trojboj je velmi náročný a když ze sebe na závodech vymačkám maximum stejně nejsem schopen trenovat. Po týdnu odpočinku následuje několikatýdenní odpočinkový trenink, kde trenuji s velmi nízkou hmotností i 15 – 20 opakování v sérii. Poté se opět vracím k první fázi treninku.

Co se týče stravy, před létem jím velké množství proteinů a hlídám si cukry, abych nebyl zbytečně zatučnělý. tedy jen v tom případě že nemám silovou přípravu. Tvaroh, vaječné bílky, libové maso a proteinové koktejly tvoří až polovinu objemu stravy, proteinů bývá mimimálně 300, ale až 400 nebo 450 g na den. Má hmotnost bývá okolo 115-120 kg. Když však začnu silovou fázi, strava se zásadním způsobem mění. Zde přicházejí ke slovu nejen klasické cukry jako rýže, vločky a těstoviny, ale už i rychlé cukry, kterými doplňuji obrovský kalorický výdej při treninku. Takže jím hromady ovoce, při treninku piju vodu s hroznovým cukrem, po treninku velká porce sacharidového koktejlu ( v jiných fázích proteinového) , nebo přijímám i méně kvalitní potravu, energii doplňuji třeba i sladkostmi v rozumné míře. Proteinů už nedávám tolik a nahrazuji je právě cukrem. V silové fázi se moje hmotnost pohybuje okolo 125 až ke 130 kilogramům.

Radovan Kaděra mrtvý tah

Radovan Kaděra
vicemistr světa v silovém trojboji 08
Chcete-li ještě více informací navštivte oficiální stránky Radovana Kaděry

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno