Kombucha: Jaké má léčivé účinky?

Nevypadá moc lákavě, ale v celém světě je uznávaná pro svoje léčivé účinky. Kombucha je téměř zázračná houba, která má příznivý vliv na náš organismus. Jak pomáhá? Jaké jsou její léčivé účinky?

Jestliže jste kombuchu viděli na vlastní oči, pravděpodobně ve vás nevzbudila moc velké sympatie a při představě, že pijete nápoj, v němž se koupala ta podivná houba, se vám možná zvedal žaludek. Jenže kombucha má řadu léčivých účinků, takže po přečtení tohoto článku možná změníte názor a s chutí se nápoje, který může být až překvapivě lahodný, napijete.

Léčivé účinky kombuchy

Nápoj z kombuchy může mít různou příchuť – prodává se totiž i v supermarketech. Oblíbená je například meduňková příchuť. Můžete ale najít i nápoj s příchutí heřmánku nebo s dalšími bylinami. Léčivé účinky kombuchy jsou prověřené staletími. Houba, které se také říká tibetská, je od nepaměti využívaná v lidovém čínském léčitelství a pronikla i do západního světa, kde na ní řada lidí nedá dopustit. Nápoj z kombuchy je totiž téměř zázračný.

Houba vylučuje zdraví prospěšné látky – kyselinu glukonovou a glukoronovou. Pomáhá mírnit bolesti hlavy, je prevencí proti civilizačním chorobám, jako je artritida, aterioskleróza nebo cukrovka. Podle některých názorů je dokonce pomáhá i léčit. Kombucha může také napravit naše zažívání, protože obsahuje řadu důležitých trávicích enzymů, jež se bohužel v západní stravě příliš nevyskytují.

Jaké prospěšné látky obsahuje kombucha?

  • Kyselina glukoronová čistí organismus, posiluje imunitní systém, pozitivně ovlivňuje metabolismus a snižuje hladinu cholesterolu v krvi.
  • Kyselina listová – podporuje metabolismus bílkovin, je prevencí proti rakovině, podporuje krvetvorbu a pozitivně působí na vstřebávání železa do organismu.
  • Vitamínová bomba – kombucha obashuje také celou řadu vitamínů – jde zejména o vitamíny skupiny B (B1, B2, B3, B6, B12) a vitamín C.

Tip: Nápoj z kombuchy zakoupíte v obchodech se zdravou výživou. Houbu si můžete pěstovat také sami doma a mít tak čerstvý a léčivý nápoj stále při ruce.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno