Kondiční cvičení – cesta ke krásné postavě

Krásnou postavu by chtěl asi každý. Bohužel ne každý má chuť nebo čas navštěvovat posilovnu. I pro tyto je lidi však existuje řešení. Pojďme se na něj společně podívat.

Všeobecně se dá říci, že většina lidí se svým tělem spokojená není. Ať už je nadváha způsobena sedavým zaměstnáním, nebo nadměrnou konzumací kalorických potravin a nápojů, téměř každý by chtěl nějaké to kilo shodit. A když už se lidé odhodlají se svou postavou něco dělat, zvolí si zpravidla to nejhorší možné řešení – uchylují k drastickým redukčním dietám. Účinnost těchto rychlodiet je více než spekulativní, neboť ono sice dojde ke snížení váhy, ale to je zpravidla zapříčiněno pouze vyprázdněním střev, odvodněním a ztrátou svaloviny navrch. Po vysazení a najetí na běžnou stravu je pak odměnou takzvaný jojo efekt. Tudy tedy cesta rozhodně nevede.

Jak tedy efektivně zhubnout?

Jediným skutečným řešením, jak se udržet “fit” je vedle dlouhodobé změny stravovacích návyků také pravidelné kondiční cvičení. Z těchto dvou veličin se v tomto článku zaměříme na to druhé. Co je na kondičním cvičení to nejlepší, je fakt, že kvůli němu nemusíme navštěvovat posilovnu ani fitcentrum. Bohatě si vystačíme s několika základními pomůckami, mezi které patří dvě jednoruční činky s volitelným závažím, měkká podložka na zem a hrazda – klasická, nebo teleskopická do dveří. Mezi další populární cvičební doplňky patří ještě gymnastický míč, fitness guma nebo švihadlo.

Kondiční cvičení není posilka

Po přečtení seznamu pomůcek se teď možná někdo zarazí – s tímhle že mám nabírat svaly? Odpověď je ne. Domácí kondiční cvičení rozhodně neslouží k tomu, aby člověk nabral 15kg svalů. Jistě, nějakou svalovinu při něm určitě naberete, ale není to jeho primární účel. Jeho cílem je za pomocí pravidelného cvičení komplexních cviků zpevnit celé tělo a odbourat tukovou tkáň. Nic víc, nic míň. Pokud člověk touží po velkých svalech, dříve nebo později bude muset posilovnu stejně navštívit. Kondiční cvičení však pro to poskytne pevný základ.

Alfou a omegou domácího cvičení jsou vícekloubové cviky jako jsou shyby, kliky a mrtvý tah a dřepy s jednoručkami. Díky moderním technologiím nepotřebujete trenéra. Internetové stránky YouTube jsou plné detailních video návodů, jak tyto cviky provádět. Doporučuji před začátkem cvičení pečlivě nastudovat techniku. I když se v kondičním cvičení cvičí s lehkými váhami a nehrozí tak možnost přímého zranění, vybudujete si správným prováděním kvalitní návyky do budoucna, pokud byste se rozhodli začít věnovat posilování naplno.

Několik zásad pro začátek

  • Před cvičením se protáhněte. Důkladný strečink je nejlepší prevencí proti jakémukoliv zranění nebo natažení svalu, či šlachy.
  • Dbejte na procvičení všech svalových partíí. Není nic horšího, než když se soustředíte na posilování vybraných partií a zbytek těla zůstane ochablý. Nejenže si tímto nerovnoměrným zatěžováním můžete přivodit zdravotní komplikace, ale ani vizuálně to nepůsobí moc hezky.
  • Začínejte zlehka. Pokud jste doteď cvičení nikdy neholdovali, pak začněte s co nejmenšími možnými váhami a jen několika málo opakováními každého cviku. Nepřemáhejte se. Postupně přidávejte na intenzitě a výsledky se časem dostaví. Nemá žádný smysl se hned ze začátku strhnout.
  • Cvičte pravidelně. Nejdůležitější zásada domácího cvičení. Aby se výsledky dostavily, je třeba cvičit často, ideálně každý den.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno