Krokoměr v mobilu

Rozhodli jste se pustit se do sportování a chcete mít přehled, kolik denně nachodíte nebo naběháte? V dnešní době nemusíte pořizovat speciální krokoměry nebo sportovní hodinky, většinu běžných procesů zvládne obyčejný chytrý telefon. Dnes každý mobil střední třídy umožňuje instalaci aplikace krokoměru, který vám zjistí vaši fyzickou aktivitu.

Pokud chcete mít přibližnou představu o tom, kolik kilometrů denně nachodíte, kolik kroků uděláte a jakou rychlostí se pohybujete, nemusíte si pořizovat krokoměr. Dnešní mobilní telefony běžný krokoměr nahradí. U novějších mobilů je krokoměr v mobilu pevně nainstalovaný, u jiných je třeba stáhnout si aplikaci. Krokoměr v mobilu lze v současné době používat prakticky u všech mobilních platforem. Hlavní výhoda mobilního krokoměrů spočívá v tom, že mobil máme po ruce prakticky celý den. Na rozdíl od samostatného digitálního krokoměru na něj nemusíme myslet, protože ho sebou bereme automaticky. Mobilní telefon je v našich kapsách či kabelkách nepřetržitě, takže bude počet kroků a ušlou vzdálenou měřit velmi přesně.

Chytré hodinky

Myslíte to s měřením fyzické aktivity vážně? Pořiďte si chytré hodinky.

10 tisíc kroků pro zdraví

Krokoměry v mobilu jsou stále oblíbenější, protože dokážou rychle a snadno určit přibližnou fyzickou aktivitu. Podle nejnovějších výzkumů bychom měli pro zdraví a zvýšení fyzické kondice ujít 10 tisíc kroků, což odpovídá přibližně 7 kilometrům. Pomocí mobilního telefonu s krokoměrem reálný stav zjistíme velmi snadno a můžeme tak míru tělesné aktivity jednoduše upravit. Mobilní aplikace s touto hranicí dnes už běžně počítají, takže vás notifikace informuje přesně ve chvíli, kdy za den nachodíte zmiňovaných 10 tisíc kroků.

Co všechno umí krokoměry v mobilu

Pokud si vyhledáte aplikace do mobilu, které slouží k počítání ušlých kroků, zjistíte, že jich existuje celá řada. Nejčastěji je najdete pod pojmenováním Pedometer a ve velké míře se vyvíjí jak pro operační systém Android, tak iOS. Některé jsou k dispozici zdarma a obsahují reklamy, za jiné si zaplatíte, reklamy vás ale již obtěžovat nebudou. Je třeba říci, že většina krokoměrů v mobilu má podobné funkce, liší se v detailech, a především v grafickém zpracování. Doporučujeme proto vyzkoušet několik aplikací a zůstat u té, která se vám ovládá nejlépe a která se vám také nejvíce líbí. Vývojáři krokoměrů se neustále předbíhají a snaží se uživatelům představit zajímavé funkce. Některé aplikace tak umožňují snadné nastavení cílů, tréninkové programy, mapování či možnosti sdílení.

Věříme, že vám krokoměr v mobilu pomůže zlepšit svůj zdravotní stav a kondici. Stačí jedna aplikace a po pár dnech budete vědět, jak na tom po stránce fyzické aktivity vlastně jste.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno