Kruhy pod očima: Příčina a odstranění

Trápí vás nevzhledné kruhy pod očima? Dopřáváte si vydatný spánek, ale stále se jich nemůžete zbavit? Jaké jsou příčiny tmavých kruhů pod očima? A jak je efektivně odstranit?

Tmavé kruhy pod očima vám přidají na věku, způsobují, že vypadáte unaveně a sešle. Dostatek důvodů, abyste se je pokusili odstranit, nemyslíte? Abychom se do toho mohli pustit, je třeba si nejprve ujasnit jejich příčiny.

Jaké jsou příčiny kruhů pod očima?

Nejde jen o nekvalitní a nedostatečný spánek, kterému bývají tmavé kruhy pod očima přičítány. Možná častěji než si myslíte, souvisí s naší životosprávou a životním stylem obecně. Našim očím vůbec neprospívá dlouhé vysedávání před obrazovkami počítačů a televizorů. Pokud se bez počítače v práci neobejdete, dávejte si zdravotní pauzy. Zvedněte oči a zahleďte se z okna (a na šéfa ohledy neberte, jsou to vaše oči).

Tmavé kruhy pod očima ale mohou signalizovat i to, že s naším tělem není něco v pořádku. Objevují se i jako vedlejší příznaky onemocnění ledvin nebo srdce. Příčinou tmavých kruhů může být i chudokrevnost spojená s nedostatkem železa. Zaměřit byste se měli i na svůj jídelníček.

Nezdravá jídla bohatá na sůl, nadměrná konzumace kávy, alkoholu nebo i kouření mohou být příčinou kruhů pod očima. Odstranit vám je v tomto případě pomůže vhodný jídelníček bohatý na ovoce, zeleninu, vlákninu, bílé maso a luštěniny. (Ten konec konců zlepší váš celkový fyzický i psychický stav.)

Jak odstranit kruhy pod očima?

Kromě kvalitního spánku (pro ten potřebujete tmu a klid), omezení pobytu před počítačovou obrazovkou a změnou jídelníčku, zvyšte příjem vitamínu A. Ten najdete především v mrkvi, špenátu, rajčatech nebo v játrech. Tyto potraviny jsou i zdrojem železa, které je důležité pro správnou krvetvorbu.

Pokud vám ani tyto změny nepomůžou odstranit kruhy pod očima, zajděte si raději na preventivní prohlídku. Ostatně lékaře byste měli navštívit i v případě, že kruhy pod očima doprovází další příznaky – zvýšená únava, teplota apod. V tomto případě totiž může být příčinou opravdu nemoc.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno