Domů Zdravé recepty Maso Krůtí kostky na kari

Krůtí kostky na kari

Pozvěte si domů trochu exotiky a připravte si dnes k obědu nebo k večeři lahodné a rychle hotové krůtí kostky na kari. Máme pro vás osvědčený recept spolu s několika tipy na jeho vylepšení.

A proč právě krůtí maso a kari? Dohromady totiž tyto dvě ingredience představují optimální propojení chutí i doby přípravy. A v neposlední řadě vám celý pokrm také určitě skvěle zachutná.

Rychlý oběd nebo večeře inspirované Indií

Pokud byste po původu této speciality chtěli zapátrat blíže, museli byste se přenést až do Asie resp. Do Indie,kde má kari svůj domov. Jde o směs koření s velmi velkou variabilitou. Je charakteristicky žluté a lehce pikantní, ovšem žádný jednotný recept na něj neexistuje. I v obchodech tak pokaždé pořídíte jiné. Vyplatí se tedy trochu experimentovat a zjistit, co vám skutečně chutná.

Jaké ingredience se vhodná pro přípravu krůty na kari

  • 500 g krůtích prsou
  • 2 stroužky česnek
  • 200 ml kuřecího nebo krůtího vývaru
  • 1 polévková lžíce másla
  • 1 kávová lžička kari koření
  • 1 malá zelená paprika
  • 1 větší cibule
  • 50 ml bílého vína
  • 1 polévková lžíce hladké mouky
  • 4-6 lístků čerstvého koriandru
  • 1 malá červená paprika

Snažte si vybírat vždy co nejlepší kvalitu. Tedy žádné nedobré víno, zvadlou zeleninu nebo nekvalitní česnek. Na tom totiž závisí finální výsledek.

Přípravu začneme očištěním masa

Krůtí prsa pečlivě očistíme a poté nakrájíme na menší kostky. Na pánvi rozpálíme oleje. Mezitím oloupeme a nakrájíme cibuli (na menší kostky) a česnek rozdrtíme plochou stranou nože a nasekáme najemno. Vše krátce orestujeme. Jakmile se maso zatáhne a cibule zesklovatí, přidáme kari koření a čerstvý koriandr. Restujeme další minutu – ne více, proto by koření zhořklo.

Podlití vínem zajistí masu skvělou chuť

Takto připravený základ podlijeme bílým vínem. Nebojte se, během doby přípravy se všechen alkohol odpaří a vy na konci získáte 100 % bezpečné jídlo, vhodné třeba i pro dětské strávníky. Přidáme vývar, zmírníme plamen a za občasného míchání podusíme doměkka.

Jak na přípravu papriky

V zásadě je možné ji pojmout dvěma způsoby. Buď ji nakrájíte a přidáte na pánev ve stejném okamžiku jako cibuli, anebo vsadíte na trochu lahodnější, ovšem o něco složitější postup. V takovém případě s přípravou papriky začněte. Rozkrojte ji a vložte pod rozpálený gril předtím ji samozřejmě zbavte semen). Nechte ji na místě 10-15 minut, dokud její slupka nezačne černat a nebudou se na ní tvořit puchýře.

Jakmile se to stane, vyjměte papriku z trouby, oloupejte (půjde to skoro samo) a nakrájejte na menší proužky nebo kostky. Přidejte k podušenému masu.

Jak na finální úpravu omáčky

Zjemněte ji a zahustěte bílou moukou a kouskem másla. Ty můžete vmíchat přímo do omáčky, nebo si z nich předem připravit světlou jíšku. Ale pozor – myslete na to, že do teplého pokrmu je vždy nutné míchat jíšku studenou (a naopak), jinak se vám v pokrmu utvoří hrudky, které už nerozmícháte.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno