Domů Zdravé recepty Maso Kyjevský závitek

Kyjevský závitek

Na talíři vypadá skvěle a můžete ho dnes najít na menu každé lepší restaurace. Nebudeme vám lhát – kyjevský závitek není právě jednoduchý pokrm. Ale jakmile se ho jednou naučíte, budete ho s radostí připravovat každý měsíc.

Opravdu, Kyjevský závitek patří k jídlům, která si zaslouží místo na každé slavnostní tabuli. Nevypadá složitě, přesto vyžaduje při přípravě trochu pečlivosti. A my vás jeho přípravou provedeme pěkně krok za krokem.

Kyjevský závitek

Ingredience:

  • 4 ks kuřecích prsou – roztlučené paličkou na tenké řízky
  • 2 stroužky česneku
  • 1 špetka soli
  • 2 polévkové lžíce nasekané čerstvé petrželky
  • 6 polévkových lžic nesoleného másla
  • 1 šálek mouky
  • 2 vejce
  • 2 šálky panko chleba
  • 1 špetka kajenského pepře
  • 2 šálky rostlinného oleje

Postup:

Seznam ingrediencí opravdu není dlouhý ani složitý. Kouzlo receptu spočívá v jejich zpracování. Ze všeho nejdříve rozmělněte česnek v hmoždíři. Pak vmíchejte máslo a petržel a tlučte tak dlouho, dokud vám nevznikne homogenní směs. Směs z másla, česneku a petržele zabalte do fólie a uložte do chladu na nejméně 15 minut.

Kuřecí prsa ochuťte solí a pepřem. Vložte přibližně čtvrtinu máslové směsi do středu širšího konce každého z rozklepaných kuřecího prsu. Přeložte užší konec každého kuřecího prsa přes máslo a to tak, abyste kolem másla vytvořili pevnou kapsu. To je velmi důležité. Pak složte všechny zbylé strany ke středu a vytvořte rolku. Jde to poměrně snadno.

Dobře utáhněte a ihned vložte do igelitového sáčku, vhodného na vaření. Uložte na talíř a vložte do mrazničky, dokud se maso nezpevní a nedrží u sebe bez jakýchkoliv pomůcek. Trvá to asi 30 minut.

Ve vhodné misce smíchejte mouku a 2 lžičky soli. V jiné mělké misce rozšlehejte vejce a do poslední vsypte strouhanku panko. Vyjměte kuřecí prsa z plastového obalu. Jemně obalte nejprve v mouce se solí, potom ve vaječné směsi a nakonec v panko strouhance. Nezapomeňte přebytečnou mouku důkladně oklepat, ve vajíčku obalovat jen lehce a naopak se nebát přitlačit panko strouhanku.

Položte obalená kuřecí prsa na talíř, přikryjte ho plastovou fólií a vraťte se do mrazničky, dokud vše nezchladne. To trvá asi 15 minut.

V hluboké pánvi rozpalte olej na teplotu 175 ° a zároveň předehřejte troubu na 400 ° F (200 ° C). Plech na pečení vyložte alobalem. Nejprve osmažte kuře v horkém oleji asi 1 minutu na každé straně. Poté ho položte na připravený plech a posypte solí a kajenským pepřem.

Pečte v předehřáté troubě, dokud neuslyšíte, jak máslo začíná na plechu prskat a škvařit se. To se stane asi za 15 až 17 minut. Zkontrolujte teplotu masa. Teploměr vložený do středu by měl ukazovat nejméně 74 ° C. Pokud je vše v pořádku, pak kyjevský závitek z trouby vyjměte a před podáváním nechte 5 minut odpočinout. Podávejte např. s brambory.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno