Makro: otevírací doba, karta a stravenky

Makro je oblíbený velkoobchodní řetězec, určený pro živnostníky i velké podnikatelské subjekty. Na rozdíl od jiných supermarketů jsou obchodní domy Makro přístupné právě jen podnikajícím subjektům. Nákup je umožněn jen po obdržení zákaznické karty, kterou majitel získat na základě předložení živnostenského listu. Kde se prodejny Makro nachází, kdy jsou otevřeny a co nabízí?

Makro

Obchodní dům MakroObchodní řetězec Makro má bohatou historii. Ačkoliv se první prodejna v České republice zprovoznila teprve v roce 2001, už v roce 1968 fungovala první Makro prodejna v Nizozemí. Až poté se síť postupně rozšiřovala do dalších zemí Evropy. Obchodní domy Makro jsou unikátní tím, že nejsou určené pro širokou veřejnost. Nabízí produkty za velkoobchodní ceny, vyžadují větší odběry zboží a vstup a nákup umožňují jen osobám s klientskou kartou. Fakt, že je obchod určen primárně pro podnikatele, poznáte už podle způsobu ceněné zboží v obchodech i prospektech. Ceny jsou totiž na prvním místě uváděny bez DPH, až pod touto částkou je malými písmeny napsána i cena s daní.

Prodejny

V současné době se na území nachází 13 velkoobchodních prodejen řetězce Makro. Dvě prodejny se nachází v Praze, další pak v Průhonicích, Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Olomouci, Ostravě, Plzni, Ústí nad Labem, Zlíně, Liberci a Karlových Varech. Prodejny vynikají velkou prodejní a skladovací plochou, celková plocha jednoho obchodního domu je přibližně 15 tisíc m2.

Otevírací doba Makra

Otevírací doba obchodních domů Makro je jednotná, a to od pondělí do neděle od 8 do 22 hodin. Majitelé stříbrných a zlatých karet pak mají možnost nakupovat i v dřívějších časech, v pracovní dny už od 6 hodin v neděli od 7 hodin. Otevírací dobu jednotlivých prodejen naleznete na webu společnosti.

Karty – kdo může v Makru nakupovat

V obchodech Makro mohou nakupovat pouze lidé s platnou klientskou Makro kartou. Tu získají zájemci po registraci, která vyžadují předložení živnostenského listu nebo výpis z obchodního rejstříku. Na jednu kartu mohou do obchodu vstoupit dva lidé, při jedné registraci se běžně vydávají dvě karty. Osoba, která se registruje, může určit další osobu, která má také oprávnění v obchodech Makro nakupovat. Pro stálé zákazníky jsou k dispozici i speciální stříbrné či zlaté karty, které umožňují výhodnější nákupy a delší otevírací dobu.

Nabízený sortiment a ceny

Cílem obchodního řetězce Makro je nabídnout co nejširší sortiment zboží pro podnikatele a obchodníky ve všech podnikatelských sférách. Obzvláště široká je nabídka potravin, zahrnující standardní běžně dostupné výrobky, produkty vlastních privátních značek, ale i prémiové produkty. Prodejny mají i oddělení čerstvých ryb, masa, ovoce a zeleniny, snaží se dodržovat vysoký standard kvality. Kromě potravin nabízí řetězec veškeré spotřební zboží, drogerii, ve velké míře i profesionální vybavení restaurací a stravovacích zařízení, ale také oblečení, elektroniku a další zboží.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno