Martina Konopová trénink

Martina Konopová je reprezentantka v akrobatických skocích. Martina Konopová závodí v disciplíně aerials, česky akrobatické skákání na lyžích. Jedná se o stejnou disciplínu, kterou dělal Aleš Valenta. Ukážeme vám jak trénuje Martina Konopová a jak vypadá její typický tréninkový den.

Trénink Martiny Konopové se dělí na – trénink letní
-trénink zimní

Letní trénink probíhá v akrobatparku ve Štítech. Zimní tréninky se konají podle sněhových podmínek a také hlavně podle dostupnosti skokanských můstků. Martina Konopová jezdí nejčastěji trénovat do švýcarského Meiringenu.

Martina Konopová tréninkový den

Ukážeme si jak vypadá typický tréninkový den Martiny Konopové během letního tréninku.

Martina Konopová příjíždí do akrobatparku kolem 10 hodiny. V parku se většinou i nasnídá, nebo si dá alespoň kávu. Kolem 11 hodiny přijíždí její trenér. Následuje trénink na trampolíně, strečink atd.

Další fáze tréninku se skladá ze skoků do vody a trvá přibližně 2 hodiny, během kterých stihne Martina Konopová přibližně 10 dvojných skoků.

Zbytek dne je už bez účastni trenéra. Jedná se o kondiční trénink (posilovna, jízda na kole, brusle, beachvolejbal, běh …). Občas když měla Martina Konopová čas, trénovala odpoledne freeski skoky, průměrně asi tak 3x za týden.

Martina Konopová současný trénink

Letošní sezonu trénovala Martina Konopová pod vedením nového reprezentačního trenéra, takže i celá koncepce tréninku byla jiná. Místo dvou fází tréninků skoků byla jedna. S trenérem se nezaměřovali na kvantum skoků, které je důležité pro tzv. „vyskákanost“, ale snažili se zaměřovat na kvalitu. Martina měla také více volna než v minulých sezonách.

Martina Konopová  – ZOH ve Vancouveru 2010 ?

Martina Konopová má již splněná kritéria pro ZOH ve Vancouveru 2010. Kriteria splnila v kanadském Mont Gabriel, kde obsadila 10 místo. S velkou pravděpodobností nás tedy bude reprezentovat na olympijských hrách ve Vancouveru. Doporučuji si přečíst i rozhovor s Martinou Konopovou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno