Mateří kašička – účinky

Mateří kašička je jedním ze včelích produktů, kterým se přisuzují blahodárné účinky pro zdraví. Jedná se o hmotu, kterou vyrábí včely jako potravu pro královnu a larvy. Pojďme se blíže zaměřit na účinky mateří kašičky na náš organismus.

Mateří kašička

Na nadarmo se mateří kašičce říká elixír mládí. Je potravou pro včelí královnu, která se žije až 20krát déle než včelí dělnice. Co to vlastně mateří kašička je? Jedná se o látku, kterou vyrábí včelí dělnice pomocí hltanových žláz, které mají umístěné ve své hlavičce. Pomocí mateří kašičky pak krmí nejen včelí královnu, ale i právě vylíhnuté larvy.

Mateří kašička - včelí produkt

Mateří kašička obsahuje řadu prospěšných látek

Blahodárné účinky pravidelného užívání vychází z osobních zkušeností mnoha uživatelů. I samotné chemické analýzy mateří kašičky potvrzují, že je zdroje mnoha zdraví prospěšných látek a vitamínů. Mateří kašička obsahuje vitamíny B, dále C, D, A a E. Mateří kašička je bohatým zdrojem aminokyselin, a to včetně kyseliny nukleové, která podporuje regeneraci buněk. V mateří kašičce najdeme i minerály, například vápník, železo, zinek či draslík.

Jaké jsou účinky mateří kašičky?

Nyní, když jsme si řekli základní informace o tom, co mateří kašička obsahuje a jak vzniká, přesuňme se k samotným účinkům na lidský organismus.

Léčba gynekologických problémů

Mateří kašička se jako doplněk stravy doporučuje ženám, které trápí různé gynekologické potíže. Starším ženám pomáhá snižovat problémy související s menopauzou, dívkám pak pomáhá upravovat pozastavený menstruační cyklus.

Přírodní afrodiziakum

Účinky mateří kašičky ocení nejen ženy, ale i muži. Kašička totiž působí jako přírodní afrodiziakum, posiluje chuť k sexu, zlepšuje kvalitu spermií a doporučuje se párům při potížích s otěhotněním.

Posílení činnosti mozku

Mateří kašička úspěšně posiluje nervový systém a celkovou činnost mozku. Doporučuje se lidem ve stresu. Je zdroje síly a vitality. Pokud se cítíte unavení a jste pod tlakem a ve stresu, mateří kašičku rozhodně vyzkoušejte.

Další účinky mateří kašičky

Podle zkušeností mnoha uživatelů mateří kašičky a některých výzkumů má tato látka řadu dalších blahodárných účinků. Posiluje imunitní systém, podporuje funkci jater a srdce, pomáhá při krvetvorbě, snižuje cholesterol či pomáhá při bolestech. Navíc má schopnost regenerovat pleť a pomáhat v boji proti stárnutí, proto je častým doplňkem kvalitních kosmetických přípravků.

Pokud chcete udělat něco pro své zdraví a využít vše, co nám nabízí sama příroda, mateří kašičku rozhodně vyzkoušejte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno