Na co je dobrá vincentka

Vincentka, minerální voda z Luhačovic. Známe ji jako vody atypické chuti, prodávanou ve skleněných tmavých lahvích. Často se používá při onemocnění dýchacích cest, je kouzelným přípravkem pro zpěváky, když začnou chraptět. Pojďme se na tento přírodní lék podívat.

Historie vincentky

vincentkaO léčivých účincích minerální vody z Luhačovic věděli lidé již před několika sty lety. Objevena a popsána byla již v roce 1669. O dalších sto let později o jejím pozitivním vlivu pro lidský organismus věděli mnozí, dokonce byla stáčena a dovážena do vídeňských restaurací a podniků. Na konci 18. století pak začali do Luhačovic jezdit i lidé ze vzdálenějšího okolí. Brzy poté začala stavba první plníren a obchod s vincentkou se začal rozrůstat. Jsou doklady o tom, že v roce 1820 se vyvezlo přes 150 tisíc lahví. Dnes je vincentka prakticky stejná jako před lety. Za vincentkou nemusíte ani dnes do Luhačovic, je k dostání v každé lékárně, a to nejen v podobě minerální vody v lahvi, nýbrž např. i v podobě nosních sprejů.

Vincentka a její vliv na zdraví

Od nepaměti se vincentka spojuje s jejími blahodárnými účinky. Používá se v domácí léčbě i v lázeňství pro pitné i inhalační kúry. Pojďme se tedy blíže podívat na to, při jakých onemocněním se pití vincentky doporučuje a jak účinkuje.

Onemocnění dýchacích cest

Pití a inhalace vincentky se doporučuje všem, kteří mají problémy s onemocněním dýchacích cest či hlasivek. Právě proto se stala vincentka blahodárným lékem a pomocníkem v nouzi všech zpěváků. Také jsme zmínili možnost zakoupit vincentku ve formě nosního spreje. Tento způsob aplikace pomáhá zvlhčit suché sliznice a odolávat bakteriálním onemocněním. Díky tomu, že se osmotický tlak vincentky přibližuje prostředí v těle, je lidským organismem skvěle snášena. Proto má silné regenerační účinky.

Trávicí ústrojí

Často bývá vincentka spojována jen s blahodárnými účinky na dýchací cesty. Možností využití je však mnohem více. Pokud máte problémy s trávicím ústrojím a s látkovou výměnou, popíjení vincentky může váš stav výrazně zlepšit. Vincentka totiž upravuje metabolismus vnitřně a pomáhá tělu vypřádat se s onemocněními, jako jsou vředy nebo záněty.

Další možnosti využití

Mimo výše zmínění se popíjení vincentky doporučuje při cukrovce, kterou zmírňuje, taklé při zduření jater nebo při pooperačních stavech. Na druhé straně, trpíte-li onemocněním ledvin, je třeba příjem vincentky konzultovat s lékařem, jelikož často vede ke zhoršení aktuálního stavu.

Pokud vás tíží některý z výše uvedených problémů, popíjením či inhalací vincentky je můžete zkusit eliminovat. První kontakt s vincentkou může být pro svou zvláštní chuť odrazujícím, zkuste se však přesto přenést a dejte této blahodárné minerální vodě šanci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno