Německo – Itálie a český reprezentant Bosák

Fotbal to bude zajímavý. Nedá se totiž mluvit o jasném favoritovi. Tedy statisticky to mají Němci spočítané. S Italy se jim dlouhodobě nedaří. Naposledy je porazili před 17 lety. Letos jsou ale ve výborné formě.

Němce považoval na začátku turnaje za velké favority i sám Jaromír Bosák, komentátor fotbalových přenosů České televize. Ten se tak nějak omylem dostal do středu pozornosti především díky výroků na adresu Milana Baroše. Je to určitě škoda, má totiž mnohem víc, co říct.

Fotbalový turnaj EURO 2012 totiž mapuje nejen jako komentátor samotných zápasů, ale také jako blogger. Jeho komentáře z místa dění směřují k fotbalu, ale k životu na Ukrajině a v Polsku. Deník Jaromíra Bosáka tak zaujme nejen fanoušky fotbalu a Jaromíra Bosáka samotného.

V posledním z příspěvků se Bosák například zamýšlí i nad vztahem mladých španělských fanoušků k postavě Lenina, který má v centru Vratislavi přerostlou sochu. Bosák navíc píše stejně vtipně, upřímně a dobře, jako mluví.

Ke čtvrtečnímu utkání Německo – Itálie už se asi vyjádřit nestihne. Nebude ale chybět na komentátorském stanovišti a my se tak máme na co těšit. Svůj příspěvek na blog se nejspíš chystá přidat až po zápase. Sledujte tedy pozorně domovskou stránku blogu Betfair, abyste poznali skutečnou náladu během turnaje.

Nejdůležitější ale zůstává čtvrteční zápas, který rozhodne o finálovém soupeři Španělska. Němci mají s italskou reprezentací opravdu děsivou statistiku. Kurzy na Německo by podle nich měly lítat v dvojmístných číslech.

Statistiky

Ze 30 společných utkání vyhráli Italové 23. Německo vyřadili dvakrát ze semifinále MS (1970 a 2006) a jednou i z finále (1982). Na druhou stranu Německo v soutěžních utkáních vyhrálo14krát v řadě a vedle Španělska je letos hlavním favoritem na vítězství v evropském turnaji.

Oba trenéři Joachim Löw a Cesare Prandelli se však shodují na tom, že čísla pro ně nehrají žádnou roli. Německo je silný tým a Itálie mu bude velkým soupeřem. Tak nezapomeňte ve čtvrtek o půl deváté koukat a poslouchat našeho jediného reprezentanta Jaromíra Bosáka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno