Nové lyže Elan 2016/2017

Sjezdové lyže Elan patří už roky k předním značkám a pravidelně přináší zajímavé inovace, ze kterých těží ti nejlepší sportovci. Lyže Elan můžeme vidět také u skokanů na lyžích. Z toho není tak těžké odvodit, že Elan se stále snaží své lyže vypilovat k dokonalosti. Výsledkem je hned několik modelových řad výkonných lyží, které jsou určeny zejména pro zdatné lyžaře, kteří jejich vlastnosti dokáží ocenit.

Nové modely, nové technologie

Sjezdové lyže Elan jsou převratné v tom, že se liší levá a pravá lyže. Amphibio 4D technologie ovlivňuje především držení hran, zlepšuje výkon lyží v obloucích a usnadňuje ovládání na každém terénu, za všech sněhových podmínek a při jakékoli rychlosti. Nejnovější sjezdové lyže Elan jsou konstruovány bez kompromisů, směle kombinují profil rocker a camber, výsledkem je díky tomu úžasná přilnavost hran a zároveň je zachována vysoká pružnost lyží. Lyže tak nabízí výhody obou profilů a lyžaři se mohou spolehnout na ještě lepší vlastnosti.

Aby se lyže v obloucích nedeformovaly a zachovávaly si dostatečnou torzní stabilitu, jsou vybaveny v rámci technologie Amphibio 4D dvojitě tvarovaným titanem. Ten navíc pomáhá redukovat vibrace o 30 % při nasazení oblouku. Výsledkem jsou stabilnější lyže, které jsou navíc i přesnější při celém průjezdu každým obloukem. Tato kombinace konkávního tvarování v zadní a konvexního v přední části lyže umožňuje vytvoření celkově tenčí konstrukci, což snižuje hmotnost lyže o 10 %. Sjezdové lyže Amphibio 4D jsou tedy velmi vyhledávané díky unikátním vlastnostem.

Velmi oblíbené jsou rovněž lyže řady Delight, které nabízí výrazné odlehčení. Mezi zásadní novinky pro letošní sezonu patří nová řada allmountain lyží pro výborné lyžaře do náročnějších sněhových podmínek s označením Ripstick. Sledujte aktuální sortiment sjezdových lyží na SNOW.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno