Domů Cvičení Kulturistika Objemový trénink

Objemový trénink

Objemový trénink je trénink určený pro nárůst nové svalové hmoty. Důležité je nejen správný trénink, ale také správná výživa a dostatečná regenerace.

Objemový trénink je založen a posilování s těžkými váhami, kdy počet opakování v jedné sérii je v rozmezí 5 – 10 opakování. Mezi jednotlivými sériemi se nechávají delší pauzy (zhruba 2 minuty) pro obnovení sil. Je také důležité aby byl váš trénink krátký, celý trénik by vám neměl zabrat více než 50 minut (maximálně 1 hodinu). Krátký trénink umožní vyplavení růstového hormonu, který podpoří růst nové svalové hmoty. Během týdne je ideální absolvovat 3 – 4 tréninky dle tréninkového programu. Při objemovém tréniku potřebujete dostatek prostoru pro regeneraci. Právě během odpočinku rostou nové svaly.

Objemový trénink  vyžaduje základní vícekloubové cviky

Při objemovém tréninku se zaměřte především na velké svalové partie, na kterých můžete nabrat nejvíce svalové hmoty. Ze svého tréninku vyřaďte jakékoliv izolované cviky na strojích apodobně. Při objemovém tréninku se musíte zaměřit na základní vícekloubové cviky. Naprostý základ tvoří cviky dřepy, mrtvý tah a benčpres. Dále využijete různé tlaky s činkou nebo shyby a další cviky.

Objemový trénink  – důležitá je správná výživa a regenerace

Pokud jste najeli na objemový trénink tak by jste měli dodržovat správnou stravu. Právě stravu hraje obrovskou roli při nárustu svalové hmoty. Říká se, že až se 70 procent záleží na správné výživě a regeneraci. Přečtěte si články o výživě při posilování.

Objemový trénink  – jaké tréninky se používají

V poslední době je velmi oblíbený systém Korte, kdy základem tohoto systému jsou právě cviky: dřepy, mrtvý tah a benčpress + dopňkové cviky.  Tento trénink se trénuje 3x týden. A v každém dni cvičíte tyto základní cviky. A provádíte vždy 5 opakování po 5 sériích ( 6×6).  Může to vypadat nějak takto:

Pondělí: dřep 6×6
MT 5×5
bench 5×5
doplňkové cviky 1 (2)
Úterý: volno
Středa: bench 6×6
dřep 5×5
MT 5×5
doplňkové cviky 2 (1)
Čtvrtek: volno
Pátek: MT 6×6
dřep 5×5
bench 5×5
doplňkové cviky 1 (2)

Podívejte se také na článek jak nabrat svalovou hmotu.

Objemový trénink  video

Podívejte se jak trénují kulturisté.

Tomáš Bureš – těžké dřepy s trojbojaři
Tomáš Bureš a Marek Vomáčka si vyzkoušeli těžké dřepy s našimi elitními trojbojaři Tomášem Šárikem a juniorem Davidem Lupačem

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno