Silový trénink

Silový trénink slouží k rozvoji maximální síly. V silovém tréninku se používají vícekloubové základní cviky a jede se malý počet opakování. V článku se dozvíte více o silovém tréninku v posilovně.

Silový trénink má svá pravidla, mezi základní pravidla patří malý počet opakování v jednotlivé sérii. Pro rozvoj maximální síly se používá 2 – 5 opakování určitého cviku. Je to tedy úplně jiný počet opakování než kdybysme chtěli budovat svalovou hmotu, u budování svalové hmoty je ideálních 8-12 opakování v jednotlivé sérii. Pokud chcete budovat sílu, tak se musí trénovat s těžkými váhami a málo opakování. Při silovém tréninku by váha na čince měla být okolo 80 -90 % vašeho maxima. Uvedu příklad pokud zvednete na dřep maximálně 100 kg, tak na budování maximální síly by jste dřepy měli cvičit s 80 -90 kilogramy.

Silový trénink více serií a delší odpočinek

Silový trénink se provádí také ve více seriích po málo opakováních a mezi jednotlivými seriemi se zařazují delší přestavky. U silového tréninku by pauze měla být zhruba 3 minuty. Delší přestávka nám umožní načerpat síly a poté opět můžeme opavat maximální výkon, který je u budování hrubé síly potřeba.

Silový trénink výběr cviků

Při silovém tréninku si využívají hlavně vícekloubové cviky, tedy cviky které zároveň zatěžují více tělesných partií. U silového tréninku hrají největší prim především cviky ze silového trojboje, což je dřep, mrtvý tah a benčpress. Dřep je naprosto základní cviky, nejvíce zatěžuje spodní část těla, ale zabrat dostanete celé těla. Dřep je skvělým cvikem k budování hrubé síly, používají ho i atleti či lyžaři. Více se o dřepu dozvíce zde.  Mrtvý tah je další cvik, hlavně na záda. Přečtěte si našem webu článek s názvem Mrtvý tah .Třetím důležitým cvikem je benchpress, který posilí zejména hrudník. Benchpressu byl u nás na webu věnovat samostatný článek s názvem zlepšete svůj benchpress.

Silový trénink video

Podívejte se jak vypadá silový trénink v podání Tomáš Bureše. Tomáš Bureš a Marek Vomáčka si vyzkoušeli těžké dřepy s našimi elitními trojbojaři Tomášem Šárikem a juniorem Davidem Lupačem

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno