Domů Cvičení Kulturistika Jak přibrat na váze

Jak přibrat na váze

Jak přibrat na váze ? To je částá otázka lidí, kteří jsou podle sebe nadměrně hubení a chtěli by nějaké to kilo přibrat. V článku se vám pokusím naznačit jak by měla vypadat vaše strava pokud chcete přibrat nějaké to kilo a jak by mělo vypadat cvičení v posilovně.

Otázku jak přibrat na váze ? Si kladou především lidé, kteří jsou tělesný typ ektomorf. Ektomorf je tělesný typ, který je přirozené štíhlý, má málo podkožního tuku a špatně nabírá svalovou hmotu. Ektomorf má obvykle uzkou kostru, takže vypadá velmi štíhle. Ektomorf má tedy výborné podmínky proto  být štíhlý, ale spousta lidí by přesto chtěli nějaké to kilo přibrat. Dále vám popíšu stravu a níže také jak cvičit v posilovně.

Jak přibrat na váze – výživa

Ideální je jíst pravidelně 5x denně. V každém jídle by jste měli příjmout dostatek bílkovin. Bílkovin by mělo být alespoň 2 gramy na kilogram vaší tělesné hmotnosti. Takže pokud vážíte 70 kg tak by jste měli každý den sníst 140 gramů kvalitních bílkovin. Více o bílkovinách se dozvíte v článku na našem webu s názvem bílkoviny v potravinách , nevynechávejte je ! K bílkovinám také vždy zařazujte dostatek sacharidů a rozumné množství tuků. Porce by mělo být úměrné tomu, že chtete přibrat nějaké do kilo na váze.

Jak přibrat na váze – jídla během dne

Rozvržení jídel během dne by mohlo vypadat nějak takto:

  • 7:30 Snídaně – snídaně by měla být největší jídlo dne, takže na ní nešetřete.
  • 12:00 Oběd – jako příklad můžu uvést například kuřecí maso s rýží nebo vepřové maso s přílohou
  • 15:00 Svačina – menší svačinka
  • 18:00 Večeře – opět ideálně teplé jídlo například hovězí maso, kuřecí maso s přílohami
  • 21:00 Večeře 2 – poslední jídlo dne by mělo obsahovat dostatek bílkovin

K pozornosti dávám článek o nejlepších zdrojích bílkovin.

Jak přibrat na váze – trénink v posilovně

Ideálně je do svého života zařadit i posilovnu. Pokud jste v posilovně ještě nikdy nebyly tak se nejprve naučte správně všechny cviky a poté můžete začít s pořádným tréninkem. S učením nespěchejte, důležité je se naučit jednotlivé cviky zcela správně.

Pokud už jste pokročilý v posilování tak můžete využít efektivní metodu pro tvorbu svalové hmoty. Základem je provádět základní vícekloubové cviky, které mají nejlepší výsledky. Mezi úplně základní cviky budou patřit dřepy, mrtvý tah a benchpress. Více o tréninku se dozvíte ve skvělém článku s názvem jak nabrat svalovo hmotu.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno