Mrtvý tah

Nejbrutálnější posilovací cvik na Zemi!

Kulturistu mohou v jeho tréninkovém procesu srazit na zadek tři věci: 1/ neúspěch, 2/ spotřebním datumem prošlý zdroj bílkovin a za 3/ jedna tvrdá série mrtvého tahu! Ano, mluvím o tom (mezi cvičenci nepopulárním) cviku, který Vás může katapultovat ke svalovému rozvoji nevídaných rozměrů, anebo Vás posadí na invalidní vozík. Zapamatujte si, že technika hraje u tohoto cviku první housle. Jakmile si správný pohyb nevštípíte jednou provždy do hlavy, po několika sériích uslyšíte naříkat své meziobratlové ploténky, o chvíli později se přidají obratle a nakonec Vám vypoví poslušnost kolenní menisky. Pokud ovšem budete trpěliví (a to v kulturistice musíte být) a korektní provedení cviku se bezchybně naučíte, máte otevřenou bránu do světa monstrózních svalových objemů. Mrtvý tah je nejkomplexněji působící cvik na světě! Při odtržení činky od podlahy a následném napřimování se se do činnosti zapojuje 244 jednotlivých svalů. Na samém počátku pohybu musíte nejprve využít sílu svých stehenních a hýžďových svalů. Jakmile činka protne rovinu kolen, zatížení přechází na vzpřimovače trupu, což jsou dva mohutné svalové sloupce táhnoucí se po obou stranách páteře jako nepřerušený val. Zároveň se aktivují svalové snopce lichoběžníkovitého trapézového svalu. Stabilitu ramen udržuje zadní část déltového svalu, zatímco činka, na níž po celou dobu jednoho opakování působí gravitační síla, prověří kondici Vašich bicepsů, předloktích a prstů.

Mrtvý tah

A teď nejdůležitější poznámka: za každou cenu musíte udržet záda rovná! Nikdy nesmí dojít k jejich ohnutí, jinak jste jednou nohou v nemocnici s ošklivým poraněním páteře.
Poctivý trénink mrtvého tahu Vás může vyřadit klidně na pět dní z normálního života. Pokud se Vaše babička pohybuje pomocí francouzských holí, věřte mi, že po prvním kvalitním tréninku mrtvého tahu se o francouzské hole strhne lítý boj. Nenarovnáte se. Nepředkloníte se. Trup Vám bude doslova vlát v silnějším větru. Nebudete se moci pořádně nadechnout. Nohy vám budou vibrovat a do trapézů jakoby se zanořilo tisíc jehel. Překonejte to a příště ještě přitvrďte. A časem se Vaše tělo změní. Předloktí zkamení. Bicepsy se rozšíří. Trapézy vystoupí jako obří vlna, dříve plochá záda se metamorfují v Himaláje a stehna nakynou jako těsto. Vložte všechnu Vaši energii do čtyřech či pěti sérií mrtvého tahu po 10 – 12 opakováních jednou týdně a možná Vás Vaši kamarádi za půl roku nepoznají. Váhu přidávejte až po dokonalém zvládnutí techniky, začněte s lehkou váhou a každý trénink se snažte nějaký ten kilogram na osu přihodit. Vydržte! Nepolevujte! Nenechte bolest, aby Vás ochromila a zpomalila ve Vašem postupu. Vložte do každého opakování maximum, jedině tak od mrtvého tahu také maximum dostanete. Hodně štěstí!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno