Oblečení a doplňky na snowboard

Jaké jsou nejdůležitější na nejlepší Oblečení a doplňky na snowboard.

První vrstva

– tzv. thermal. Slouží k udržení tepla. Použitelný je rolák a spodky.

Flís a svetry

(fleece, termovelur) je jeden z nejteplejších textilních materiálů. Jsou různě silné a různě těžké, důležitý je volný střih. Nejteplejší termovelury mají ještě vrstvu z materiálu, který chrání proti větru. Nemáš-li flís, vezmi si teplý svetr.

Bundy

Vrchní oblečení tvoří tvůj charakter, ale mysli na to, že budeš sedět na zemi a proto musí být zadní část delší. Měla by mít větrací otvory pod pažemi, vysoký límec, popř. odepínatelnou kapuci. Také by měla snést minimálně 5.000 mm vodního sloupce (water column).

Kalhoty

Důležitý je volný střih, zvýšený pas, šle, zesílení vzadu a na kolenou. Mají být dostatečně dlouhé se všitými kamašemi, které překrývají horní kraje bot a chrání je před sněhem.

Rukavice

Na těch rozhodně nešetři. Tvé ruce budou přicházet do styku se sněhem, ostrými hranami prkna a seřizování vázání bude také na denním pořádku. Měli by být z trvanlivého, nepromokavého a částečně prodyšného materiálu. Některé mají odepínatelné chrániče zápěstí, které jsou vhodné pro začátečníky. Skvělá je vyjímatelná vložka usnadňující sušení rukavic. Bez debat je, že musí zasahovat svou délkou přes zápěstí a samozřejmostí je šňůrka, kterou rukavice stáhneš přes manžety bundy.

Sluneční brýle

Nejsou-li oči chráněny, může sluneční záření odražené od sněhu vážně poškodit zrak a to i za špatného počasí. Při vyšších rychlostech zabraňují slzení očí. Pro zlepšení viditelnosti, za špatného světla se používají brýle se žlutými, nebo oranžovými skly. Obroučky – nekovové, skla – plastové.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno