Odkyselení organismu: jídelníček a jak odkyselit organismus

Dnešní strava se skládá především s kyselin a proto trpí hodně lidí překyselením organismu. Dovzíte se jak můžete efektivně odkyselit organismus a také jak by mě vypadat váš každodení jídelníček.

Kyselost i zásaditost se udává v pH. Může nabývat hodnot od od 0 do 14. Zásady začínají při hodnotě pH nad 7. Když je naopak hodnota pH pod 7, tak se jedná o kyselinu. Naše tělo se snaží udržovat po cely život ideální pH, které je 7,4. Tělo se snaží držet neustále pH kolem této hodnoty.

Souvislost s nemocemi

Překyselený organismus je mnohem více nachýlní k rozvoji různých chorob a nemocí. Zhoršuje se funkce imunitního systému, cítíme se unavení a nemáme tolik sil jako dříve. Často se také objevuje řídnutí kostí, problémy s klouby (artróza, revma), pálení žáhy, náchylnost k různým infekcím, zrychluje se proces stárnutí, alergie, deprese, zácpa, paradentóza, zápach z úst a mnoho dalších zdravotních problémů a nemocí. . Silné překyselení se také podílí na rozvoji rakoviny.

Jak odkyselit svůj organismus

V tomto případě vám v žádném případě nepomohou léky či něco podobného. Musíte změnit svůj životní styl, pak je úspěch téměř zaručen. Velmi důležité je příjmat v potravě dostatek zásad (o výživě se dočtete více níže v tomto článku). Je třeba také příjmat dostatek tekutin, každý den by jste měly vypít alespoň 2 litry čisté vody (opravdu vody, ne různých tekutin). Je důležité omezit také působení stresu. Stres se podílí také hodně na překyselení těla. Měly by jste mít dostatek pohybu, každý den alespoň 1 hodina rychlé chůze. Měly by jste také omezit alkohol a kouření. Velmi také pomůže správné hluboké dýchání. Měly by jste mít také dostatek kvalitního spánku. Většina lidí potřebuje 7 až 8 hodin každý den. Dobré je si také vytvořit pravidelný spánkový rytmus.

Jídelníček s převahou zásad

Je dobré jíst co nejvíce čerstvých nezpracovaných potravin. Je třeba jíst hodně syrové stravy. Jídlo by jste měly také vždy žvýkat a né je doslova hltat. Ke každému jídlu by jste měly mít vždy zeleninu nebo ovoce. Dobré je také nejíst příliš brzo před spaním. Samozřejmě je potřeba jíst převahu zásaditých potravin.

Mezi zásadité potraviny patří:
Kysané zelí, červená řepa, borůvky, bylinky, dýně, okurky, cibule, špenát, česnek, rajčtata, ředkvičky, zázvor, jablečný ocet, mladý ječmen, meloun, květák, mango, mrkev, hrušky, hlávkový salát, celer, pomeranče, fazole, maliny, ostružiny, jahody, meruňky, banány, jablka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno