Pálení žáhy – babské rad

Pálení žáhy trápí velkou část populace. Ovšem fakt, že se tento problém vyskytoval již od nepaměti, potvrzuje existence velkého množství babských rad. Pokud chcete zkusit alternativní řešení, vyzkoušejte některé z nich.

Pálení žáhy

Stav, který běžně označuje jako pálení žáhy, je způsob navrácení žaludečních šťáv zpět do jícnu. Právě tyto šťávy pak vyvolávají nepříjemný pocit pálení. Přinášíme několik babských rad, které vám mohou pomoci při boji proti pálení žáhy. Stejně tak můžete na trhu zakoupit poměrně velké množství přípravků proti tomuto neduhu. Je však třeba si uvědomit, že pálení žáhy něco způsobuje a není tak ideální jen tlumit projevy, tj. samotné pálení, nýbrž jít k podstatě. Zjistit, proč k onomu pálení dochází. Nejčastějším důvodem je špatný životní styl a nevhodná strava, ovšem i závažnější zdravotní problémy mohou pálení žáhy vyvolávat. Pokud se tak pálení vyskytuje velmi často, řešte tento problém s lékařem.

Čaj ze zázvoru

Jedna z babských rad, jak vyzrát na pálení žáhy zní: pijte zázvorový čaj ihned poté, co se nepříjemný pocit pálení dostaví. Je jen na vás, uvaříte-li si zázvorový čaj z čerstvého zázvoru nebo využijete-li sušené verze, případně bylinných směsí, které zázvor obsahují.

Spánek na levé straně vyřeší noční problémy

Existují lidé, které pálení žáhy trápí i v noci. To může znepříjemnit život a zásadně zhoršit kvalitu spánku. Dle zkušeností našich babiček je však řešení tohoto problému vcelku jednoduché. Pokud jste zvyklí spát na zádech nebo na pravé straně, vystřídejte to za spánek na levé straně. Díky tomu, že v této poloze je jícen maximálně vzdálen od žaludečních šťáv, možný příchod pálení zredukujete na minimum.

Zelenina

Podle mnohých babských rad můžete nad pálením žáhy vyzrát pouhou konzumací čerstvé zeleniny. Kousek najemno nastrouhané mrkve či syrová brambora, důkladně rozkousané, patří mezi nejdoporučovanější. Proti pálení žáhy vám ve skutečnosti může pomoci jakýkoliv druh zeleniny, ideální je popíjet zeleninové a v omezeném množství i ovocné šťávy.

Mléko nebo soda

Pití mléka, stejně jako sklenky vody s rozpuštěnou jedlou sodou, patří k nejznámějším „lékům“ proti pálení žáhy. Znaly je naše babičky a známe je i my. Obzvláště mléko funguje jako vynikající neutralizátor a pro mnohé je zázrakem nejen při pálení žáhy, ale také při kocovině. Sklenice mléka a tyto neduhy jsou pryč.

Proti pálení žáhy má každý svůj vlastní recept. Každému může fungovat něco trochu jiného. Pokud vás však pálení žáhy trápí často, zamyslete se nad svým jídelníčkem. Lidé, kteří konzumují nekvalitní, příliš tučnou stravu, mívají s pálením žáhy problém nejčastěji. Taktéž obézní lidé trpí pálením žáhy takřka bez výjimky, redukce váhy je tak taktéž možným řešením.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno