Jak vyčistit lymfatický systém

Lymfatický systém je pro správný chod organismu velmi důležitý. Stará se o čištění a vyhání z těla zplodiny látkové výměny. Lymfatický systém však může být zbrzděný a nemusí správně fungovat. Ukážeme si, jak vyčistit lymfatický systém, aby fungoval tak, jak má.

Lymfa

Lymfa, tekutina bílé až nažloutlé barvy, koluje v lymfatickém systému. Skládá se z tuků, bílkovin a lymfocytů. Právě lymfatický systém zajišťuje, že tato tekutina koluje tělem, hromadí se mezi buňkami v tkáních a je odváděna zpět do krve. V lidském těle se nachází asi jeden litr lymfy.

Lymfatické orgány a funkce

Dříve, než si uvedeme, jakým způsobem provést očistu lymfatického systému, je dobré zmínit, jaké funkce vlastně plní. Kromě zmíněného odvádění škodlivin je lymfatický systém podstatnou složkou celého imunitního systému, navíc se podílí na vedení živin do krve, zajišťuje stálost vnitřního prostředí a v neposlední řadě funguje jako obranný mechanismus. Tuto funkci plní tzv. lymfatické uzliny. Lymfatický systém je systém, složený z několika důležitých orgánů – sleziny, mandlí, mízních uzlin, apendixu a také kostní dřeně.

Očista lymfatického systému

Způsobů, jak pročistit lymfatický systém a zlepšit tak její funkci, je několik. Základním a nejzásadnějším řešením je však změna jídelníčku, díky které lze celý systém rozproudit opravdu výrazně.

Změna jídelníčku

PomerančePokud chcete zlepšit funkci mízního systému a vyčistit jej, začněte u stravy. Některé potraviny způsobují nadměrné hromadění škodlivých látek. S tím se můžete vypořádat konzumací potravin, které jsou bohaté na draslík. Nejvyzdvihovanější potravinou v této oblasti jsou citrusy. Můžete je konzumovat v pevné skupenství nebo si z nich vytlačit čerstvou šťávu. Další potraviny, bohaté na draslík, jsou banány či brambory. Lymfatický systém můžete podpořit také přímou konzumací potravin, které tělo detoxikují, patří sem především česnek. Pro očistu lymfatického systému je velmi důležité dodržovat pitný režim, je možné zvýšit příjem čisté vody až na 4 litry denně, ne však dlouhodobě.

Očistná kúra

Pro podporu lymfatického systému můžete tělu dopřát očistnou kúru. Ta je do jisté míry opět založena na správné stravě, tj. vynechání tučných a těžkých jídel a zvýšení příjmu ovoce, zeleniny. Během očistné kůry také vynechejte konzumaci alkoholu. Očistnou kúru můžete provádět popíjením speciálních čajů, které jsou přímo pro očistu těla a lymfatického systému určeny. Jde obvykle o přírodní bylinné čaje. V poslední době se oblíbeným prostředkem pro očistu organismu stal zelený ječmen.

Očistit a zrychlit mízní systém je tak poměrně snadné. Změnit jídelníček a vyčistit tělo speciálním čajem, to je naprostý základ. Aby byl náš výčet kompletní, uvádíme také existenci lymfatickým masáží, které vám mohou pomoci také s hubnutím. Mnozí odborníci však upozorňují na to, že samotné masáže mohou být zákeřné, na oko budou sice účinné, ale ve skutečnosti půjde o „zametení nepořádku pod koberec“, tj. škodliviny se budou v těle dále hromadit. Proto se doporučuje podstupovat tyto masáže v kombinaci s očistnou kůrou a změnou jídelníčku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno