Pečecká desítka: druhý díl Mizuno Running Cup 2013 vyhrály Ondřej Fejfar a Petra Kamínková

Běžecký hlad nebyl nasycen. Pečecká desítka, druhý díl Mizuno Running Cup 2013 silničních běhů překonala účastnický rekord. Hlavní závod běželo 825 účastníků, celkem i s dětmi jich bylo přes tisíc. Poprvé v roce 1980 běželo osm lidí… A premiéru týmové soutěže vyhráli liberečtí Pomalí kluci. Ocenila je Rychlá holka, trojnásobná medailistka ze štafety z velkých šampionátů na dráze Jitka Bartoničková.

Loňské prvenství obhájil Ondřej Fejfar z BK Kroměříž. Na sedmém kilometru setřásl v seběhu Víta Pavlištu, když ještě na obrátce se držela pohromadě čtveřice s nakonec třetím Kamilem Krunkou a Petrem Pechkem.

„Bylo to těžší než loni. V polovině jsem viděl, že čas už lepší nebude, ale podařilo se mi to ještě natáhnout,“ říkal spokojený vítěz, který na otočce ve vlhkém chladu zahodil rukavice. Přesně certifikovanou trať běžel za 31:17.

Mezi ženami se kompletní stupně vítězů představily také v první veteránské kategorii nad 35 let. V pořadí: 1. Petra Kamínková (AK Olomouc) 35:05, 2. Ivana Sekyrová, 3. Táňa Metelková a ještě 4. Marta Fenclová!

„Na obrátce jsem měla asi stometrový náskok. Myslela jsem, že mě Ivana doběhne. Držela jsem se ve skupince mužů a to mi pomohlo k udržení tempa, které nakonec stačilo k prvenství,“ prohlásila první dáma v cíli. A pak že si už běhá jen pro zábavu, jak vyhlašovala loni.

V týmové soutěži, kde byla podmínkou účast jedné ženy, dominovala tedy sestava Ondřej Fejfar, Vít Pavlišta, Jan Schulhof a Vendula Peteříková. Na prémiích se tu rozdalo 33 000 korun, padly dva traťové rekordy ve věkových kategoriích.

Cenu získal i nejstarší účastník 84letý Karel Matzner. Nebo také Jan Němec a Karla Mališová, kteří zde běželi již pošestnácté a tím vyrovnali počet startů otce zakladatele, Jardy Kvačka, jehož jméno závod nese.

Všichni účastníci si užili v cíli tradiční domácí koláče i postřižinské pivo, v tombole se hrálo o víkend s automobilem BMW, který vezl časomíru před čelem pole.

Startu 34. ročníku se ujala úspěšná čtvrtkařka Jitka Bartoničková. Přivezla ukázat také nejčerstvější ze svých tří velkých bronzových medailí, z evropské haly v Göteborgu. „Já sice uběhnu deset kilometrů v tréninku výjimečně a to jen když se to všechno nasčítá, ale ráda jsem přijela povzbudit vytrvalce. Oceňuju jejich výkony a moc se mi líbila zdejší rodinná atmosféra,“ řekla vicemiss české olympijské výpravy z Londýna 2012.

Mizuno Running Cup 2013 pokračuje na jaře ještě dvěma podniky – 24. dubna Pardubickou devítkou v půvabných kulisách náměstí. A hned o tři dny později jabloneckým Během do pohody okolo přehrady.

Pečecká desítka 2013: foto

Start závodu

Ondřej Fejfar z BK Kroměříž

Jitka Bartoníčková s bronzem ze štafety z ME v hale

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno