Domů Ostatní Reklamní články Podle čeho vybírat dětské kolo?

Podle čeho vybírat dětské kolo?

Bezpečnost dětí by měla vždy být na prvním místě. Platí to i při výběru dětského kola, protože jeho nesprávné parametry mohou být i příčinou nepříjemných nehod. Dětské kolo je nutné vybírat hned podle několika parametrů, jedině tak budete mít jistotu, že vyberete správně.

Výška musí být ideální

Pamatujte na to, že dítěti musí vyhovovat výška kola. Dítě by mělo bez problémů dosáhnout nohama na zem a na šlapky. Musí i bezpečně dosáhnout na řidítka. Při výběru správné velikosti vám může pomoci označení velikosti kol od výrobců, které je udáváno v palcích. Například dětské kolo 12“ je určeno pro nejmenší děti, dětské kolo 16“ pro děti od tří do šesti let a dále. Na toto označení ale není možné se stoprocentně spolehnout, protože některé děti jsou menší jiné větší. Proto výšku vždy vyzkoušejte přímo s dítětem. Dětská kola by také měla být lehká.

detskekolo_400

Bezpečností prvky nesmí chybět

Při výběru kola pro děti si samozřejmě musíte dát pozor na jeho bezpečností prvky. Kolo musí mít chránič na řetěz. Nutné jsou také dobré brzdy – dejte pozor, aby dítě na páčky brzd lehce dosáhlo. Na kole nesmí chybět ani odrazka. Kolo by rozhodně mělo mít i blatníky. Dobře také zkontrolujte, jestli kolo nemá žádné ostré šrouby, o které by se dítě mohlo poranit nebo by mohly protrhnout oblečení. Pokud kupujete kolo s přídavnými kolečky, dejte si pozor, aby šly lehce namontovat i odmontovat. Nezapomínejte ani na ostatní výbavu při jízdě na kole. Pro děti je povinná helma a jistě se hodí i chrániče loktů či kolenou.

Může být označeno normou

Při výběru vám může pomoci již samotné označení kola. Známkou kvality je, pokud se na kole nachází značka ČSN EN 14765. Tím výrobce dokazuje, že je kolo bezpečné a určené pro děti. Na kole by se také mělo nacházet jméno výrobce a sériové číslo výroby. Tyto údaje ukazují na kvalitu, ovšem nejsou povinné.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno